21. İzmir Kısa Film Festivali’nde Yarışacak Filmler

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler belli oldu.

İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 21.kez İzmirli sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Başta Kültür Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Fransız Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi destekleri ile gerçekleştirilen İzmir Kısa Film Festivali 2-8 Kasım tarihleri arasında yüzlerce filmi ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşturacak. 120 ülkeden 3 bin 500 filmin başvuruda bulunduğu festivalde, ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler belli oldu.

blank

Bu yıl Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Konak Sineması, Karaca Sineması ve Kültür için Alan’nın desteği ile online olarak da gerçekleştirilecek olan İzmir Kısa Film Festivali programı ve jüri üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ulusal Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

  • Mamaville / Irmak Karasu
  • Büyük İstanbul Depresyonu / Zeynep Dilan Süren
  • Münhasır / Yeşim Tonbaz
  • Yara / Onur Güler
  • Esinti / Yiğit Ege Yazar
  • Vavelya / Birhat Temel
  • Siyah Güneş / Arda Çiltepe
  • Room 5 / Nihan Seven
  • Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi / Esme Madra
  • Ziyafet / Fırat Özerler
  • Göremediğimiz Tüm Işıklar / Şeyhmuz Altun
  • Ahtapot / Ergin Erden
  • Yolcuklar / Farnoosh Samadi, Ali Asgari

Uluslararası Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

  • White Winged Horse / Mahyar Mandegar (İran)
  • David / Zach Woods (ABD)
  • The Fall / Jonathan Glazer (İngiltere)
  • I Am Afrait To Forget Your Face / Sameh Alaa (Mısır)
  • The Fall / Mert Berdilek (Avustralya)
  • Nina / Hristo Simeonov (Bulgaristan)
  • Vlora / Erblin Nushi (Kosova)
  • Virago / Kerli Kirch Schneider (Estonya)
  • Bromance / Jaroslav Moravec (Çek Cumhuriyeti)
  • Nero / Jan David Bolt (İsviçre)
  • Touch / Nir Berger (İsrail)
  • The Atomic Adventure / Loic Barche (Fransa)
  • Sticker / Georgi M. Unkovski (Makedonya)

Animasyon Finalistler

  • Lal / Gökalp Gönen
  • Çember / Melisa Hoş
  • Weight Of Consciousness / Alemşah Fırat
  • The Mother Of All Flowers / Merve Çaydere Dobai
  • Son / Orhan Umut Gökçek, Şeyma Kavak Gökçek

Belgesel Finalistler

  • Aynı Kar Tanesi Sayısız Kez Düştü Yeryüzüne / Evrim İnci
  • Kelebek Adam / Enis Manaz
  • Buluşma / Nurbanu Asena
  • Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen
  • İris / Volkan Güleryüz

Deneysel Finalistler

  • Taming Of Enkidu / Pırıltı Onukar, Lukas Geier
  • Balance / Murat Boncuk
  • Ankebut / Ceylan Özgün Özçelik
  • CRN1138 / Lütfican Umut
  • Vortex / Cüneyt Işık
SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir