3. Marmaris Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Tamamen gönüllülük esasına dayalı ve “MarmariSANart” topluluğunun bir projesi olan ve Bu Festival Marmaris’in Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan Marmaris Kısa Film Festivali, 5-8 Ekim tarihleri arasında 3. kez düzenlenecek.

3. Marmaris Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı 1 – 3.MUKFF logo.htm

Amerika, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya olmak üzere beş kıta ve yaklaşık yirmi ülkeden başvurunun olduğu festivalin direktörlüğünü Şeref Öztürk üstleniyor.

Ana jürisinde Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Sevinç Erbulak, Alper Turgut ve Ali Otyam‘ın yer aldığı 3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nde, “Yaşam Boyu Onur Ödülü” bu yıl Perran Kutman’a verilecek.

3. Marmaris Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı 2 – KRY 1543Adaylar kurmaca, belgesel ve animasyon dallarında birincilik ve ikincilik ödülleri için yarışacak.

Verilecek diğer ödüller arasında Netsel Marina Jüri Özel Ödülü, bu yıl ilk kez verilecek olan 2.500 TL değerindeki Ön Jüri Özel Ödülü ve Halk Jürisi Özel Ödülü de (Koz Yapım, yapımcılık ödülü) bulunuyor.

Çok sayıda sanatçı, gazeteci, televizyoncu, sinema yazarı, yerli ve yabancı sinemacıyı da ağırlayacak olan festivalin programında yer alan söyleşi, panel, atölye çalışmaları, film gösterimleri ve diğer etkinliklerin tamamı ücretsiz ve halka açık olacak.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir