6 Dakikada 270 Film Kahramanlarsinemada.com’da

6 Dakikada 270 Film! Sinemayı seven ve çocukluğunda çizgi romanların arasında boğulana kadar vakit geçiren birisi olan Hakan Kalkan’ın hazırladığı kahramanlarsinemada.com blogunu okumak gerçekten büyük bir zevk. Günümüzde popüler olan süper kahraman filmlerinin eski tarihli yapımlarını tanıtmak blogun amaçlarının başında geliyor.

Aynı zamanda gündemde yeralan süper kahraman film haberlerini de aktarıyor. Blogun içeriğinin belli bir konuda yoğunlaşmasını sağlamak için tüm kahramanlar yerine sadece süper kahramanlar tercih edilmiş. Bu sebeple Zagor, Conan, Mandrake vb. kahramanları sayfada bulamayacaksınız. Ancak  Superman, Spiderman, Batman, Iron Man, Hulk, Daredevil, Elektra ve daha birçok süper kahramana dair çok sayıda yazı kahrmanlarsinemada.com blogunda sizleri bekliyor.

Blogdan sizlere ulaştırmak istediğimiz haber: 2010′un son günleri içerisinde sene boyunca gösterime giren yaklaşık 600 film ile ilgili değerlendirmeler basında yayınlanmaya devam ediyor. 2010 yapımı filmler ile ilgili en ilginç çalışmalardan birisini slashfilm.com sayfası hazırlamış.

Slashfilm’in hazırladığı 6 dakikalık video içerisinde 2010 yapımı 270 filme ait sahneyi seyredebiliyorsunuz ve ilgili linke Hakan Kalkan’ın bu nefis blogunu ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kahramanlarsinemada.com blogunu bu linkten okuyabilirsiniz

http://www.kahramanlarsinemada.com

6 Dakikada 270 Film! yazısını bu linkten okuyabilirsiniz

http://www.kahramanlarsinemada.com/2010-yapimi-270-film/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Etkinlik Duyuruları Açıklaması

Sinema bloglarının bedava bir reklam panosu gibi algılanmasından ve etkinlik duyuruları yayınlatmak haricinde hatırlanmamasından şikayetçiyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir