8 Klişe ile Amerikan Filmlerinde Evlilik Müessesesi

1. Odaya Aniden Çocukların Girmesi Nedeniyle Yarım Kalan Sabah Seksi

Yours, Mine & Ours (2005)
Yours, Mine & Ours (2005)

Mutlu aile filmlerinde, ama özellikle de aldatmalı filmlerde gördüğümüz bir sahnedir. Sabah seksi, kapıyı çalmadan ya da çaldıktan hemen sonra odaya dalan çocuklar yüzünden mütemadiyen yarım kalmaktadır. Ama genel olarak içinde aile barındıran tüm Amerikan filmlerinde görmek olanak dahilindedir. Yani görürseniz, yadırgamayın.

Aldatlamalı filmlerde çocuklar odada çok kalmasa da tamamlanmayan seks, daha sonra er kişinin hanımını aldatması ile bir aile dramına dönüşür. Burada senaristler adeta demektedirler ki, sabah seksi yapılamayan eve huzursuzluk girer, çiftin arasına ise metres… Ama asıl merak uyandıran nokta; her konuda süper eğitilen, “çabuk odana git, cezalısın” sistemiyle yetiştirilen bu çocukların ebeveynlerinin sabah seksini bölmek istemekteki ısrarı ve ebeveynlerin buna bir türlü çözüm bulamaması olsa gerek.

Yazar hakkında: Ezgi Aksoy

blank
Sinema yolculuğu 80’li yıllar korku filmleriyle başladı. Ucuz filmlerle büyüdü. Sinema, yazından sonraki en büyük tutkusudur. Şuan LeMan, yeniHarman ve Bayan Yanı’nda araştırma dosyaları ve populer kült yazıları yazmakta ve medeniyet üzerine kafa yormaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir