8. Uşak Kısa Film Festivali'nin Başvuruları Sürüyor 1 – 8 Usak Kisa Film Festivali

8. Uşak Kısa Film Festivali’nin Başvuruları Sürüyor

28 Temmuz 2021

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu’nca bu yıl 4-12 Aralık tarihlerinde 8. kez düzenlenecek olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin başvuruları sürüyor. Şu ana dek 114 ülkeden 3331 filmin başvurduğu festivalin son başvuru tarihi ise 5 Eylül 2021.

Kimi fiziksel gösterim ve etkinliklerle beraber çevrimiçi gerçekleştirilecek festival, 100’den fazla filmi ve aralarında atölye, söyleşi, ustalık dersi, sergi ve konserlerin olduğu pek çok etkinliği ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşturacak. Geçtiğimiz yıl 44’ü Türkiye prömiyeri olmak üzere 131 filmlik zengin bir programa ev sahipliği yapan ve www.usakfilmfest.com platformunda 90 ülkeden 8.000’i aşkın sinemaseveri ağırlayıp 100.000’den fazla sayfa ziyaretiyle yoğun ilgi gören Uşak Film Festivali, yakaladığı ulusal ve uluslararası ivmeyi arttıracak şekilde yarışma ve ödül sayısında değişikliklere gidecek.

Ulusal Kısa Film, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Uluslararası Kısa Film yarışmalarına ek olarak bu yıl Milano ev sahipliğinde İtalyan Kısa Filmleri Yarışması düzenlemeye hazırlanan festival, toplam 28 dalda Kanatlı Denizatı Ödülü dağıtmayı planlıyor. Her yıl olduğu gibi pek çok yeniliği ve sürprizi beraberinde getirecek Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin bu yıl ki Ön Seçici Kurul’unda Alper Erdik (Eleştirmen), Arzu Görgülü (Yönetmen), Dekel Nitzan (Yönetmen), Emre Doğan (Akademisyen, Senarist), Mehmet Oğuz Yıldırım (Yönetmen), Murat Karakütük (Eğitmen, Eleştirmen), Nergis Karadağ (Yönetmen), Özgür Keşaplı Didrickson (Yazar), Seren Topaloğlu (Yapımcı), Sertaç Koyuncu (Yönetmen) ve Yavuz Akyıldız (Akademisyen, Yönetmen) yer alıyor.

8. Uşak Kısa Film Festivali'nin Başvuruları Sürüyor 2 – 8 Usak Kisa Film Festivali afis

Ara ve Ana Jüri üyelerinin önümüzdeki süreçte açıklanacağı festival hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için festivalin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

usakfilmfest.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İstanbul Canlandırmaları Gösterime Hazır 3 – ist view1

İstanbul Canlandırmaları Gösterime Hazır

11'ta Santralistanbul'da gerçekleşecek İstanbul Canlandırmaları gösterimine, canlandırma sinemasına ilgi duyan
32. Ankara Film Festivali Biletleri Yarın Satışa Çıkıyor 4 – Everything Went Fine 2021

32. Ankara Film Festivali Biletleri Yarın Satışa Çıkıyor

4-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 32. Ankara Film Festivali’nin biletleri