Acayip Hikayeler 8. Bölüm: 4 Dakika

Galip Tekin’den Acayip Hikayeler 8. Bölümü “4 Dakika” ile 03 Haziran Pazar, geceyarısı Star’da.. Galip Tekin ve fantastik öykü hayranları bir kez daha ekran başına…

Acayip Hikayeler 8. Bölüm: 4 Dakika 1 – Acayip Hikayeler 8. Bölüm

Salim, fabrika İşçisi. Kumar düşkünü. At yarışı, barbut vs. Kumar yüzünden borcu dağları aşmış. Başı belada. Karısı, iki çocuğunu alıp baba evine dönmüş. Borçlarından kurtulup, karısını geri kazanabilmek için, patronunun teklifiyle son bir kumara kalkışır.

Hatice, Salim’in karısı. Pek mutaassıp. Salim’i seviyor ama kumar illeti yüzünden yuvası dağılmış. Fabrikaya, Salim’e, babasının dükkanına gelen haciz haberini ve boşanma kağıtlarını vermek için gelir.

Tarık, Salih’in patronu. Fabrikatör. Uç zevklere düşkün. Kapalı bir grupta, pahalı ve ölümcül oyunlar oynar. Salim’le birlikte, Salim’in karısı üzerine de planları vardır. Bildik değerlerden yoksun, dejenere bir tiptir.

Hakkı, Mahalle kabadayısı kılıklı bir adam. Kendi çapında mafyöz bir tip. Salim’in Hakkı’ya kumar borcu var ve Hakkı, hakkı olan parayı kimsede bırakacak bir tip değil. Salim’i fena sıkıştırır; istemeden Tarık’ın kucağına atar.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir