Acayip Hikayeler 9. Bölüm: Rakkase 1 – Acayip Hikayeler 9. Bölüm

Acayip Hikayeler 9. Bölüm: Rakkase

6 Haziran 2012

Galip Tekin’den Acayip Hikayeler 9. bölümü “Rakkase” ile 10 Haziran Pazar, geceyarısı Star’da.. Galip Tekin ve fantastik öykü hayranları bir kez daha ekran başına…

Acayip Hikayeler 9. Bölüm: Rakkase 2 – Acayip Hikayeler 9. Bölüm

Rakkase, yirmili yaşlarda genç, güzel bir çingene kızı. Ormanın kıyısında yaşlı ninesiyle yaşar. Hayatta varoluş sebebi, her dolunayda ortaya çıkan canavarı dansı ve güzelliğiyle etkilemektir.

Kör Nene, Rakkase’nin ninesi. Kör. Bin yaşında. Rakkase’ye ulvî görevini öğretmiş, onu yetiştirmiş. Rakkase dans ederken, bendiriyle dem tutar. Onun varoluş sebebi de Rakkase’ninki ile aynı.

Musa Hoca köyün bilgesi. Sol kolu omuzdan kesik. Yüzünde derin bir yara izi. Gençliğinde, bir dolunay gecesi, “alem yapan” çingenelere katılmaya gitmiş, canını, kör çingenenin yardımıyla zor kurtarmış, o olaydan sonra, çingenelerin koruyucusu olmuştur.

Halil köy ahalisinden. Törelere saygısı pek derin sayılmaz. Musa Hoca’nın bütün köye ettirdiği yemine sadık kalmak zorunda hissetse de, Rakkase’ye musallat olmak için fırsat kollar. İlk bulduğu fırsatta da ormana yollanır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Son Savaş Başlıyor: World War Z / Dünya Savaşı Z 3 – World War Z 3

Son Savaş Başlıyor: World War Z / Dünya Savaşı Z

Bir sabah ailenizin yanında uyanıp bir zombi salgınının başladığını öğrenseydiniz
55. Ulusal Yarışma Açılış Töreniyle Başladı 4 – 55 Ulusal Yarışma Açılış Töreni 1

55. Ulusal Yarışma Açılış Töreniyle Başladı

Ulusal Yarışma, Beyoğlu Sineması’ndaki açılış töreniyle başladı. Berrak Tüzünataç’ın sunuculuk