Açlık Oyunları’ndan İlk Fire Haberi Geldi

ABD Boxoffice listelerinde kırdığı rekorlarla konuşulan ve devam filminin çekimlerine önümüzdeki sonbaharda başlanması planlanan Açlık Oyunları’ndan (The Hunger Games) şaşırtıcı bir fire haberi geldi.

Açlık Oyunları'ndan İlk Fire Haberi Geldi 1 – hunger games afisThe Playlist’in haberine göre ilk filme hem yönetmen hem de ortak senarist olarak imzasını atan Gary Ross devam filmi olarak planlanan ‘The Hunger Games 2 – Catching Fire’ projesini yönetmeyecek.

İki yapımcı firma, Lionsgate ve Fox başrol oyuncularından Jennifer Lawrence’ın arka arkaya gelen çekim takvimini düzenlemek için kafa kafaya vermişken, Lionsgate ve Summit şimdi ufukta daha büyük bir sorunla karşı karşıyalar. Ross’un bu sürpriz ve kesin ayrılışına maddi nedenler gerekçe gösterilse de, esas nedenin yönetmenin kendini tekrarlayan bir sinema dilinden kaçındığı da gelen duyumlar arasında.

Çekimlerine 2012 sonbaharında başlanması planlanan ve vizyon tarihi Amerika için Kasım 2013 olarak açıklanan “Catching Fire” projesi umarız ki yönetmenini de kısa zamanda bulur…

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Açlık oyunları gerçekten çok başarılı bir seri. Özellikle de hd izlemek için sabırsızlanıyor herkes. Çok sağlam bence bu seri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir