Tüm kısa filmcilerin özgün üretimlerini yarıştırmadan paylaşabileceği bir zemin oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik, 9-13 Mart arasında gerçekleştirilecek.

Akdeniz’de Kısa Günler Başlıyor

Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu 5.Kısa Film Günleri; sansüre karşı özgürlüğün yer aldığı, herkesin emeğini herhangi bir karşılığı olmadan paylaşabileceği, düşüncelerin yarıştırılamayacak kadar bireye özgün olduğu ve özgünlüğün paylaşılarak güzelleştirileceği “Kısa Film Günleri”ne, sinemanın artık sanattan ziyade ticari bir meta olarak görülmesine ve maddi kaygılar temelinde şekillenen sinema festivallerine alternatif bir yaklaşım sunmak için Antalya’da sinemaseverlerle buluşuyor.

Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu; sinemanın artık sanattan ziyade ticari bir meta olarak görülmesine ve maddi kaygılar temelinde şekillenen sinema festivallerine alternatif bir yaklaşım sunmak için sinemaseverlerle buluşuyor. Tüm kısa filmcilerin özgün üretimlerini yarıştırmadan paylaşabileceği bir zemin oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik, 9-13 Mart arasında gerçekleştirilecek. Festivale son katılım tarihi ise 15 şubat.

Kısa Film Günleri kapsamında; panel, söyleşi ve atölye gibi pek çok alternatif etkinlik de gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvuru yapacak olan kişi veya kurumlar sadece kısa film paylaşımına katılmak için değil, hafta boyunca panel, söyleşi, atölye gibi etkinlikler gerçekleştirmek için de talepte bulunabiliyor. Kısa Film Günleri’nin programı ise, son katılım tarihinden sonra kesinleşecek.

Sanatın her geçen gün iktidarın hegemonyasına doğru sürüklenmesi, sansür, otosansür gibi durumların yaygınlaşmasından dolayı bu yıl sinemaseverleri ve üniversitelerin sinema topluluklarını bir araya getirerek ‘’Sinema Kulüpleri Birliği’’ni kurmak için Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu 5.Kısa Film Günleri’ne tüm sinema severleri beklemekte.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir