Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası Eşliğinde The Kid

Share

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali, film gösterimleri ve paralel etkinlikler ile devam ediyor. Festival kapsamında gerçekleştirilen özel gösterimde Charlie Chaplin imzalı The Kid, canlı müzik eşliğinde gösterildi. Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

blank

20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali kapsamında Charlie Chaplin’in sessiz filmi The Kid, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın canlı performansı eşliğinde sinemaseverlere sunuldu.

Türkiye’nin üniversite kimliği taşıyan uluslararası tek uzun metraj film festivali olan Eskişehir Uluslararası Film Festivali, yirminci yılında seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. 20 yıldır kesintisiz olarak unutulmaz filmleri sinemaseverlerle buluşturan festival, bu yıl bir ilke imza atarak Charlie Chaplin’e ait The Kid sessiz filmini Şef Murat Sümer’in yönetimiyle canlı müzik eşliğinde seyirciyle buluşturdu.

blank

Charlie Chaplin imzalı iyiliğin, sevginin, masumiyetin, tebessümün doruğa çıktığı ve aktarıldığı nadide filmlerden biri olan 1921 yapımı The Kid sessiz filmi, senfoni orkestrasının başarılı performansı ile yüreklere dokundu. 46 kişilik enstrümantal müzik gurubuyla seyircinin karşısına çıkan Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir