Anne Le Ny İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde

Anne Le Ny ile Film gösterimi ve Söyleşi / İzmir Fransız Kültür Merkezi

Ülkemizde «Can dostum» filmindeki rolüyle tanınan Fransız oyuncu, senarist ve yönetmen Anne Le Ny, üçüncü uzun metrajlı filmi «Cornouaille»ın gösterimi için İzmir’de izleyicilerle buluşacak.

Ann

16 Mart Cumartesi günü İzmir Fransız Kültür Merkezi sizleri sanatçının 2 filminin gösterimine ve kendisi ile söyleşiye davet ediyor. Gösterimler ücretsiz yapılacak.

Program

17:00 : Geride Kalanlar “Ceux qui restent” (Fransa 2007) 93 dak. Fransızca, Türkçe altyazılı

«Geride kalanlar Bertrand ve Lorraine… Yasak soruları sorarak koridorları arşınlayan, eşlerinin tedavi gördüğü hastanenin çatısında gizlice sigara içen Bertrand ve Loraine. Hayatta kalanların suçluluk duygusuna katlanabilmek için, birbirlerine yaşamak, gülmek ve sevmeye devam etmek konusunda yardım etmeye karar vermişlerdir…» Etkileyici ve izleyiciyi saran bir hikaye.

19:30 : Cornouaille (Belçika 2012) 96 dak. Fransızca, Türkçe altyazılı

«Başarıyla karşılanan Babamın Konukları ve Geride Kalanlar filmlerinin ardından, Anne Le Ny, son derece fantastik bir dramayla klişeleri yıkmaya devam ediyor.» Anne Le Ny, muhteşem çekimleriyle doğduğu yer olan Bretagne bölgesine bir aşk mektubu yazıyor, alışıldık müziğini bizlere sunuyor. Ana karakterin değerini miras kalan ev üzerinden gösteriyor. Vanessa Paradis kariyerinin en iyi rollerinden birinde.

blank

Yazar hakkında: Başak Bıçak

blank
1987 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Tarihi üzerine yüksek lisans yaptı. Bilhassa Fransız Devrimi olmak üzere Avrupa Tarihi üzerine uzmanlaştı. Sinema özel tutkusu ve 2012 yılından bu yana filmler üzerine yazılar yazıyor. Akşam Gazetesi, Film Arası Dergisi ve Cinedergi yazarı... Dans, seyahat, fotoğraf ve şarap meraklısı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir