Antalya Sinema Derneği Gösteriyor: Children of Men 1 – children of men

Antalya Sinema Derneği Gösteriyor: Children of Men

Antalya Sinema Derneği’nin film gösterimleri Ümit Ünal’ın önerisi Children of Men (Alfonso Cuaron) ile devam ediyor.

Antalya Sinema Derneği film gösterimleri; Teyzem, Hayallerim, Aşkım ve Sen, Arkadaşım Şeytan, Anlat İstanbul gibi Türk Sineması’nda iz bırakan senaryolara imza atmış ve yönettiği 9, Ara, Gölgesizler, Nar gibi filmlerle çeşitli festivallerde birçok ödüller kazanmış Ümit Ünal’ın önerisi Children of Men (Alfonso Cuaron) ile sürüyor.

unnamed (1)Ümit Ünal, Antalya Sinema Derneği’nin talebi üzerine hazırladığı konuşmada, yönetmen Cuaron’u “Y tu Mama Tambien” filmiyle tanıyıp hayran kaldığını, Türkiye’de Son Umut adıyla oynayan Children of Men filmine de koşa koşa gittiğini söylüyor ve ekliyor, “ilk sefer yetmedi hemen ertesi gün bir daha gittim ve sanırım sevdiğim tüm filmler içinde birinci sıraya yerleşti…”

Cuaron, insanın üremesinin durduğu bir dünyayı anlatan distopik bir yakın gelecek bilim kurgusu olan Children of Men’de, Gravity (Yerçekimi) filminde de birlikte olduğu ünlü görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ile çalışmıştı.

Türkiye’nin önemli senaryo yazarlarından ve yönetmenlerinden biri olan Ümit Ünal’ın önerdiği bu filmi izlemeye gelenler aynı zamanda, Ünal’ın, filmi neden önerdiğine dair, Antalya Sinema Derneği izleyicileri için özel olarak hazırladığı ve küçük bir sinema dersi sayılabilecek videoyu da izleyebilecekler.

Ücretsiz olan etkinlik, 25 Şubat Çarşamba günü, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Cam Piramit Düden salonunda, saat: 19.00’da gerçekleşecek.

Etkinlik takibi için: https://www.facebook.com/events/336757079866012/

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole