2. Uluslararası Antalya Sinema Günleri Başlıyor!

2. Uluslararası Antalya Sinema Günleri Başlıyor! 1 – 2 Antalya Sinema Günleri afiş2. Uluslararası Antalya Sinema Günleri 28-29-30 Nisan tarihlerinde Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilecek. Antalya Sinema Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen festivalde üç gün boyunca dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda uzun ve kısa metraj kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel film seyirciyle buluşacak. Festival kapsamında yönetmen katılımlı söyleşilerin yanı sıra sinema profesyonelleri tarafından sinemayla ilgili sunum ve atölyeler de gerçekleştirilecek.

Festival Antalyalı sinemaseverleri filmler ve sinema profesyonelleriyle buluşturmakla yetinmeyip, bu yıl ilk kez ulusal kısa film yarışması düzenleyerek kısa filmcileri de ödülle buluşturacak. Festivalde gösterilecek olan ulusal filmler; En iyi Kısa FilmEn İyi Yönetmen ve En Çarpıcı Kısa Film ödülleri için, Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Filmleri bölümündeki filmler de Seyirci Ödülü için yarışacak.

İzleyiciler üç gün boyunca İzmir Kısa Film Festivali Uluslararası Seçkisi, Çok Kısa Filmler Festivali Seçkisi (Très Court), Gümüşhane Film Atölyesi Belgesel Seçkisi, bir Antalya Sinema Derneği projesi olan En İyi 10 Kısa Animasyon gibi onlarca filmi ücretsiz olarak izleme şansı bulacak. Söyleşiler, sunumlar ve atölyeler de cabası! Neler mi var? Fantastiğin Kısası bölümünde Eski Koltuklar (Tanju Berk), Siyah Çember (Hasan Can Dağlı) ve Mod (Deniz Tarsus) filmlerinden sonra Antalya Sinema Derneği danışmanı Murat Tolga Şen ve Murat Kızılca’nın fantastik sinemayla ilgili söyleşisi, sinema yazarları Alper Turgut ve Saffet Serdar Akbıyık’ın sinema gazeteciliği konusunda deneyimlerini aktaracakları konuşmaları, SİYAD üyesi sinema yazarları Banu Bozdemir ve Fırat Sayıcı tarafından gerçekleştirilecek olan Türkiye’de Kısa Film ve Festivaller başlıklı konuşma, Siyah Karga (Tayfur Aydın) ve Ağustos Böcekleri ve Karıncalar (Erhan Tuncer) filmlerinden sonra yönetmen katılımlı söyleşiler, akademisyen ve belgesel yönetmeni Burak Türten’in GÜFA seçkisi’nden sonra GÜFA ve kendi filmleri hakkındaki söyleşisi ve sayısız kısa film yönetmeni söyleşisi… Bu dolu dolu festival herkese açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek.

2. Uluslararası Antalya Sinema Günleri Başlıyor! 2 – 2 Antalya Sinema Günleri program

Daha fazla bilgi için: www.antalyasinemagunleri.com

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir