Arnie Is Back! Eski Vali Tekrar Beyazperdenin Hakimi 1 – The Last Stand 09

Arnie Is Back! Eski Vali Tekrar Beyazperdenin Hakimi

18 Ağustos 2012

Arnold Schwarzenegger The Expendables 2’de (Cehennem Melekleri 2), ilk Cehennem Melekleri filmden daha fazla yer alıyor. Ama The Last Stand vizyona girdiğinde, perdenin tamamı eski Vali’ye ait olacak. Arnie is back!

Arnie Is Back! Eski Vali Tekrar Beyazperdenin Hakimi 2 – The Last Stand 595854

Yönetmenliğini Ji-woon Kim’in üstlendiği aksiyon filminde Schwarzenegger bir sınır kasabasında görev yapan ve bir uyuşturucu karteli liderinin ülkeden kaçmasına engel olabilecek tek kişi olan şerifi canlandırıyor. Johnny Knoxville, Forest Whitaker, Eduardo Noriega, Rodrigo Santoro, Jaimie Alexander, Peter Stormare, Genesis Rodriguez ve Zach Gilford gibi oyuncuların da yer aldığı The Last Stand ülkemizde 15 Mart 2013’te vizyona girecek.

Filmin resmi özeti ise;

Pişmanlık içinde bir hayat sürmesine neden olan bir operasyondan sonra Los Angeles Polis Departmanı’nın Narkotik bölümündeki görevinden ayrılan Şerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) Los Angeles’tan ayrılır ve sessiz sakin bir sınır kasabası olan Sommerton’a yerleşerek gerçekleşen küçük suçlarla savaşmaya başlar. Ancak bu huzurlu ortam, batı yarımkürenin en çok aranan uyuşturucu karteli lideri Gabriel Cortez (Eduardo Noriega) bir FBI konvoyundan kaçınca bozulur.

Cortez, taş kalpli Burrell’ın (Peter Stormare) liderlik ettiği paralı adamlardan oluşan acımasız bir grubun yardımıyla içinde bir rehinenin olduğu özel olarak tasarlanmış Corvette ZR1 ile 250mil/sa. hızla Amerika-Meksika sınırını geçmeye kararlıdır. Cortez’in geçmeyi planladığı yolun üzerinde Summerton Kavşağı bulunmaktadır. Ajan John Bannister (Forest Whitaker) da dahil olmak üzere tüm birimler, Cortez sınırı geçmeden onu yakalayıp Amerika yasalarına göre cezalandırabilmek için Summerton Kavşağı’ndan geçmesine engel olmak zorundadırlar. Çünkü o kavşağı da geçerse yasaların hiçbir hukuki yaptırımı kalmayacaktır. Başta bu operasyona dahil olmak istemeyen Owens sonunda görev almayı kabul eder. Kendi ekibini oluşturur ve klasik bir güç gösterisi için uygun ortamı hazırlayarak sorunu kendi ellerine alır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Sırf o sondaki Arnold un pompalıyla seri ateş ettiği sahne için bile sinemaya gidilir

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Star Wars: Detours

Robot Chicken’ın yaratıcılarından yeni çocuk dostu animasyon serisi Star Wars:
Hobbit'e Az Kaldı: Vizyon Tarihi 14 Aralık 2012 3 – Hobbit 1

Hobbit’e Az Kaldı: Vizyon Tarihi 14 Aralık 2012

Hobbit'e az kaldı! Peter Jackson, bir üçlemenin ilk filmi olan