Askıda Bilet Var! 1 – unnamed 1

Askıda Bilet Var!

25 Nisan 2014

Öteki Sinema’nın medya sponsorlarından olduğu Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl Askıda Bilet uygulamasıyla daha çok seyirciye ulaşacak. 8-15 Mayıs tarihleri arasında festivalin gündüz seanslarının biletlerini ilk askıya çıkaranlar Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit oldu.

Askıda Bilet

Bu sene 17.si düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bir ilke daha imza atıyor. “Askıda sinema biletleri” uygulamasıyla daha çok seyirciye ulaşacak olan festival, daha büyük buluşmalar isteyen Ankaralıları filmlerle buluşturacak. hedefliyor.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin gündüz seansı biletlerini ilk “askıya” çıkartanlar, sinema oyuncuları Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit oldu. Böylece festivalin ilk iki gününde gündüz seansları ücretsiz olacak. Bir başka deyişle, Kızılırmak Sinemasına giden seyirciler festival filmlerinin başlayacağı 9 Mayıs’ta Türkan Şoray’ın, 10 Mayıs’ta Hülya Koçyiğit’in misafiri olarak filmleri izleme şansı bulacak.

Festivalin kalan günlerinde sinemaseverleri ve sinemayı desteklemek isteyenlere seslenen Uçan Süpürge, herkesi askıda bilet uygulamasına katılmaya çağırıyor. Uçan Süpürgeliler “biletler askıda, şimdi sıra tanışmada” diyerek günde 1500 kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Askıda Bilet nedir?

Paylaşma ve dayanışma örneği olan “askıda” uygulaması, ilk kez İtalya’da “askıda kahve” adı altında başladı. Müşteriler kahve alırken bir kahvenin daha parasını ödeyerek ‘askıya’ asıyor ve böylece bir başkasına kahve ısmarlamış oluyorlardı. Türkiye’de ise bazı fırınlarda “askıda ekmek” adıyla uygulanan bu yardımlaşma yöntemi, 2009 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından tiyatro sahnelerine de taşınmıştı.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

11. Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması Finalistleri 2 – Moter Kiz Kardes 2022

11. Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması Finalistleri

Engelsiz Filmler Festivali’nin 3. kez düzenlediği Kısa Film Yarışması, 20-26
Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor 3 – Elazig

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle valilik tarafından düzenlenecek Harput Kısa