Ayvalık Film Festivali 2019 Programı Açıklandı

4-9 Ekim tarihleri arasında Kariyo & Ababay Vakfı ana sponsorluğunda düzenlenecek Başka Sinema Ayvalık Film Festivali 2019 programı açıklandı.

2013 yılından beri yerli ve uluslararası yapımların gösterimi için mekân ve imkân sağlayan Başka Sinema, altıncı yılında bağımsız ve uzun soluklu olması umuduyla temellerini attığı Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin ikincisini sinemaseverlere sunuyor. Festival süresince film gösterimlerinin ardından film ekipleriyle soru-cevap seansları, söyleşiler, çocuklar ve gençler için atölyeler, konserlerle dolu zengin bir program izleyicileri bekliyor.

Ayvalık Film Festivali 2019 Programı Açıklandı 1 – Başka Sinema Ayvalık Film Festivali 2019 program

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali 2019 programı çizelgesine BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz!

KAV Ödülü bu yıl ikinci kez verilecek

Kültür ve sanat alanındaki faaliyetleriyle toplumsal gelişime katkıda bulunmayı amaçlayan Kariyo & Ababay Vakfı (KAV); sinema alanında yaratıcılığı, öncü ve örnek olmayı, ilham vericiliği, üretkenliği ve ulusal ve uluslararası sanatsal başarıyı onurlandırmak amacıyla “Yılın Yönetmeni Ödülü”nü geçen yıl ilk kez verdi. KAV’ın belirlediği danışma kurulu tarafından seçilen yönetmenler arasından geçen yıl Nuri Bilge Ceylan ödüle layık görüldü. Bu yıl seçilen yönetmene 100.000 TL değerindeki ödülü ve ödül heykelciği 4 Ekim akşamı Ayvalık Amfitiyatro’da yapılacak Başka Sinema Ayvalık Film Festivali açılış töreninde sunulacak.

Ödülle ilgili ilkeler için: www.baskasinema.com/ayvalik-film-festivali/odul-ilkeleri.php

Sinema öğrencileri Kültür için Alan desteğiyle Ayvalık’a geliyor

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir’den Dokuz Eylül, Ege ve İzmir Ekonomi üniversitelerinin yanı sıra Gaziantep, Diyarbakır ve İstanbul’dan birer üniversitenin öğrencileri Kültür için Alan desteğiyle Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’ne geliyor. Genç sinemacılar tecrübeli sinemacılarla yönetmen-oyuncu ilişkisi, yapım, kurgu, senaryo, görüntü yönetimi, proje hazırlama gibi başlıklar altında düzenlenen atölye çalışmalarına katılmanın yanı sıra festival organizasyonunun da parçası olacaklar.

Ayrıca Kültür İçin Alan’ın katkılarıyla bu yıl festivalde çok sayıda yabancı konuk da ağırlanacak.

Festival Biletleri

Festival biletleri Biletix üzerinden ve Sanat Fabrikası gişelerinden satılacak. Biletlerin ön satışı Biletix’ten 21 Eylül-3 Ekim, Sanat Fabrikası gişesinden 28 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Bilet fiyatları ön satışlar sırasında 12 TL ve 6 TL, festival sırasındaysa 15 TL ve 7,5 TL olacak. Hafta içi gündüz seansları öğrenciler ve 65 yaş üstü izleyiciler için 6 TL.

Açıkhava gösterimleri ve paneller ücretsiz olacak.

Ayvalık Film Festivali 2019 Programı Açıklandı 2 – Başka Sinema Ayvalık Film Festivali logo

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir