Bal Filmi Berlinale’den Büyük Ödülle Döndü

Altın Ayı ödülüne aday gösterilen Semih Kaplanoğlu’nun Bal filmi büyük ödülü kaptı.

Bal Filmi Berlinale’den Büyük Ödülle Döndü 1 – Semih Kaplanoğlu Bal

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 60. Berlin Film Festivali Berlinale’de, Semih Kaplanoğlu’nun Bal filmi Altın Ayı ödülüne layık görüldü.

Saarland eyaletinin Berlin temsilciliğinde düzenlenen ödül töreninde, ödül plaketi yönetmen Semih Kaplanoğlu’na verildi. Kaplanoğlu, yaptığı konuşmada filmlerini manevi aşkla yaptığını belirterek, “Bu ödülü tüm kalbimle alıyorum” dedi. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Dieter Kosslick, Berlinale’de bu yılki gözlemlerini anlatarak, “En güzel anılarımdan biri, Bal filminde oynayan küçük Bora’nın bana, ’Ben de sana sarılmak istiyorum’ demesi oldu. Çok duygulandım” diye konuştu. Semih Kaplanoğlu’nu aldığı bu çok önemli ödül vesilesiyle biz de tebrik ediyoruz.

Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

2 Yorumlar

  1. blank

    Sevindim gerçekten Kaptanoğlu son zamanlarda sürekli takip ettiğim ve sinema dilini gerçekten boyutlu kullanan başarılı bir yönetmen….

  2. blank

    Ayı balı değil, “Bal” ayıyı kaptı bu sefer! :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir