Barbar Conan Beyazperdeye Geri Dönüyor!

Robert E. Howard’ın yarattığı Barbar Conan, 28 yıl sonra yeniden beyazperdeye geliyor…

Barbar Conan Beyazperdeye Geri Dönüyor! 1 – conan buscema1970 yılında Marvel Comics, Robert E. Howard’ın öykülerininin yayın hakkını satın almış ve Stan Lee editörlüğünde ve John Buscema’nin çizgileriyle çizgi roman haline getirildikten sonra efsane olmuştu. 1982’de John Milius yönetmenliğinde Barbar Conan (Conan the Barbarian) isimli sinema uyarlaması da çekilen film, başrolünde oynayan Arnold Schwarzenegger’i dünyaya tanıtmıştı. Büyük ilgi gören filmin, 1984 yılında Richard Fleischer’ın yönettiği devam filmi Savaşçı Conan da (Conan the Destroyer) ilki kadar olmasa da beğenilmişti.

Önümüzdeki yıl gösterime girecek olan ve Alman yönetmen Marcus Nispel’in yöneteceği yeni Conan filminin başrolünde ise Jason Mamoa olacak. Yönetmeninin sonuna kadar güvendiği Mamoa, serinin severleri tarafından soru işaretleriyle bekleniyor.

Yeni Conan filminde Türk izleyicileri bir de sürpriz bekliyor. Almanya doğumlu Türk oyuncu Birol Tarkan Yıldız da yeni macerada Mika karakterini canlandıracak.

Yeni nesil Conan, barbarlar tarafından katledilen babasının intikamını almaya çalışacak.

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

3 Yorumlar

 1. blank

  Jason Mamoa’nın Arnold’dan daha çok Conan’a benzediğini düşünüyorum. Özellikle John Buscema’nın çizdiklerine… Aşırı kaslı olmaması da 2000’ler seyircisinin özdeşleşeceği bir stereotip yaratmak için avantajlı bir durum aslında…

 2. blank

  kabaran okyanusların atlantisi ve onun görkemli şehirlerini yutmasından sonra dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı.

  çok güzel bir haber bu umarım beğeniriz ve devamıda gelir.

 3. blank

  bababsının intikamını alması mı? :( ya şu conan’ı başka bir kafada Belitli maceralar stigya vs ile ne zaman yapacaklar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir