Be In! Kısa Film Seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde 1 – A Safe Place To Rest

Be In! Kısa Film Seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde

Engelsiz Filmler Festivali’nin kurucuları arasında yer aldığı Be In! Erişilebilir Festivaller Ağı’nın hazırladığı kısa film seçkisi 7. Engelsiz Filmler Festivali’nde seyircilerle buluşuyor.

Be In! Kısa Film Seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde 2 – Cold Star

Avrupa’da faaliyet gösteren 6 film festivali tarafından sinemaya erişimin yaygınlaşması amacıyla kurulan Be In! Erişilebilir Festivaller Ağı, ilk ortak çalışması olarak 6 kısa filmden oluşan bir seçki hazırladı. Yönetmen Benjamin Barthélémy’nin Aydaki Fil (An Elephant on the Moon), Ray Jacobs’ın Dinlenmek İçin Güvenli Bir Yer (A Safe Place To Rest), Mert Tugen’in Kanatları Olmayan Kuş (The Bird Has No Wings), Joel Simon’un Makropolis (Macropolis), Carlos De Antonio’nun Korku (Miedo) ve Kai Stänicke’nin Soğuk Yıldız (Coldstar) adlı kısa filmlerinden oluşan seçki İstanbul, Eskişehir ve Ankara’da sinemaseverler tarafından takip edilebilecek.

Be In! seçkisinin Engelsiz Filmler Festivali’ndeki gösterimleri; 7-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu (SineBu), 11-13 Ekim tarihleri arasında Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi, 16-20 Ekim tarihleri arasında ise Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut Ankara’da gerçekleştirilecek.

Be In! Kısa Film Seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde 3 – Macropolis

Be In! Erişilebilir Festivaller Ağı’na dahil olan 6 festival, kültürel hayata eşit erişim konusundaki ortak çalışmalarını önümüzdeki dönemde de devam ettirecek. Ağa dahil olan diğer festivaller ise European Film Festival Integration You and Me (Koszalin, Polonya), Oska Bright Film Festivali (Brighton, İngiltere), The Extraordinary Film Festival (Brüksel, Belçika), Klappe Auf! Kısa Film Festivali (Hamburg, Almanya) ve Festival Inclús (Barselona, İspanya).

Tüm Gösterim ve Etkinlikler Ücretsiz

European Endowment for Democracy Fund, ABD Büyükelçiliği, Sabancı Vakfı ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla, Puruli Kültür Sanat tarafından düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde tüm gösterim ve yan etkinlikler ücretsiz.

Festival hakkında ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.com adresinden ulaşabilir.

Be In! Kısa Film Seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde 4 – Engelsiz Filmler Festivali 1

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir