Belgesel Sinemaya Antalya Film Forum Desteği 1 – Bekleyiş Aslı Akdağ Banu Sıvacı

Belgesel Sinemaya Antalya Film Forum Desteği

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin merakla beklenen fon ve network platformu Antalya Film Forum’un Belgesel Work in Progress adayları belli oldu. 20 projenin başvuru yaptığı Belgesel Work in Progress’te filmler, Litvanyalı yönetmen Audrius Stonys, film ve endüstri programcısı Selin Murat ve İsrailli yapımcı Sigal Yehuda’dan oluşan ön jüri tarafından değerlendirildi. Yapım aşamasındaki belgesel filmlere destek sağlayan fonda bu yıl; Selin Şenköken’in “Ali Arif Ersen: Mr Wink”, Didem Şahin’in “Acı Tatlı”, Yasemin Akıncı’nın “Ertil, Komplikasyonlar Mütehassısı”, Aslı Akdağ ve Banu Sıvacı’nın “Bekleyiş”, İlham Bakır’ın “Anne: Sınırı Geçtin”, Berna Gençalp’in “Kim Mihri” ve Sidar İnan Erçelik’in “Rüzgar Tayı” adlı projeleri, toplam 90 bin TL para ödülü için yarışacak.

Bağımsız sinemacıların merakla beklediği Antalya Film Forum’da yarışacak projeler açıklanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Sümer Tilmaç Antalya Destek Fonu ve Kurmaca Work in Progress kategorilerinin açıklandığı Antalya Film Forum’un Belgesel Work in Progress projeleri de bugün (7 Ekim) belli oldu.

Belgesel Sinemaya Antalya Film Forum Desteği 2 – Acı Tatlı Didem Şahin

Çekimleri tamamlanmak üzere olan ya da post prodüksiyon aşamasındaki belgesel projelerin desteklendiği Belgesel Work in Progress kategorisinde üç proje toplam 90 bin TL değerindeki ödülleri kazanacak.

7 belgesel film yarışacak

20 projenin başvurduğu Belgesel Work in Progress’te; belgesel sinema alanında uluslararası ortaklıklarıyla tanınan Belçikalı enstitü CloseUp’ın kurucusu, İsrailli yapımcı Sigal Yehuda, Avrupa Film Ödüllü “Earth of The Blind” (1992), 2011’de Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar adayı olan “Ramin” ve son filmiyle Litvanya’nın 2020 Oscar adayı olan “Bridges of Times”ın yönetmeni Audrius Stonys ve Montreal Belgesel Film Festivali’nin film ve endüstri programcısı Selin Murat’tan oluşan ön jüri 7 projeyi seçti.

Belgesel Sinemaya Antalya Film Forum Desteği 3 – Ali Arif Ersen Mr Wink Selin Şenköken

Selin Şenköken’in yönettiği ve İpek Tugay’ın yapımcısı olduğu “Ali Arif Ersen: Mr Wink”, yönetmen ve yapımcılığını Didem Şahin’in üstlendiği “Acı Tatlı”, Yasemin Akıncı’nın yönetmenliğini yaptığı ve Aslıhan Altuğ ile Kıvılcım Akay’ın yapımcılığında çekilen “Ertil, Komplikasyonlar Mütehassısı”, Aslı Akdağ’ın yapımcısı olduğu ve Banu Sıvacı ile birlikte yönettikleri “Bekleyiş”, İlham Bakır’ın yönettiği ve yapımcısı olduğu “Anne: Sınırı Geçtin”, Berna Gençalp’in yönettiği ve Yonca Ertürk ile Berat İlk’in yapımcılığında gerçekleşen “Kim Mihri” ve Sidar İnan Erçelik’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “Rüzgar Tayı” adlı belgesel projeleri, 28-30 Ekim tarihlerinde jüri önüne çıkacak.

Olena Yershova Yıldız direktörlüğünde gerçekleşecek Antalya Film Forum’un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu projeleri ise 11 Ekim’de açıklanacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde düzenlenen 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Çevikol Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre üstleniyor.

BELGESEL WORKS IN PROGRESS PLATFORMU

 • Ali Arif Ersen: Mr Wink Yönetmen: Selin Şenköken / Yapımcı: İpek Tugay
 • Acı Tatlı Yönetmen ve Yapımcı: Didem Şahin
 • Ertil, Komplikasyonlar Mütehassısı Yönetmen: Yasemin Akıncı / Yapımcı: Aslıhan Altuğ, Kıvılcım Akay
 • Bekleyiş Yönetmen: Aslı Akdağ, Banu Sıvacı / Yapımcı: Aslı Akdağ
 • Anne: Sınırı Geçtin Yönetmen ve Yapımcı: İlham Bakır
 • Kim Mihri Yönetmen: Berna Gençalp / Yapımcı: Yonca Ertürk, Berat İlk
 • Rüzgar Tayı Yönetmen ve Yapımcı: Sidar İnan Erçelik

KURMACA WORKS IN PROGRESS PLATFORMU

 • Beni Sevenler Listesi Yönetmen: Emre Erdoğdu / Yapımcı: Tanay Abbasoğlu, Hazar Ergüçlü
 • Beriya Şevê/Geceden Önce Yönetmen ve Yapımcı: Ali Kemal Çınar
 • Bir Nefes Daha Yönetmen: Nisan Dağ / Yapımcı: Müge Özen, Jessica Caldwell, Yağmur Ünal
 • Cemil Show Yönetmen: Barış Sarhan / Yapımcı: Umut Eğitimci
 • Çatlak Yönetmen: Fikret Reyhan / Yapımcı: Nizamettin Reyhan
 • İki Şafak Arasında Yönetmen: Selman Nacar / Yapımcı: Burak Çevik, Diloy Gülün
 • Okul Tıraşı Yönetmen: Ferit Karahan / Yapımcı: M. Kanat Doğramacı

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜ

 • Babalar ve Jale Yönetmen: Mustafa Haktanır / Yapımcı: Berna Akpınar
 • Gönül Yönetmen: Soner Caner / Yapımcı: Bilal Bağcı
 • Kara Yönetmen: Ragıp Ergün / Yapımcı: Müge Büyüktalaş
 • Karanlık Gece Yönetmen: Özcan Alper / Yapımcı: Soner Alper
 • Muhtaç Yönetmen: Uluç Orhan Durmaçalış / Yapımcı: Şevket Pamir

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir