CineDergi Mart Sayısı Yayında! 1 – CineDergi

CineDergi Mart Sayısı Yayında!

10 Mart 2014

CineDergi Mart Sayısı Yayında! 2 – CineDergiDijital sinema dergisi Cinedergi Türk Sineması’nın en iyilerini seçmeye devam ediyor!

Türk Sineması’nın 100. yılını kutlamak üzere, dijital sinema dergisi Cinedergi yeni sayısında Türkiye sinema tarihinde 100 yılın “En İyi 10 Yönetmeni”ni seçti. Yönetmenler arasında yeni dönem filmlerin yanı sıra unutulmaz eserlerin yönetmen koltuğundaki isimler yer alıyor.

“Atıf ağabey gitti kadın filmleri bitti.”

Mart sayısı yayınlanan Cinedergi bu ayki kapağına ülkemizde yasaklanan “Nymphomaniac”ı taşırken her ay olduğu gibi vizyon filmlerinin eleştirileri ve incelemeleri, sevilen isimlerle röportajlar ve birbirinden özel dosyalarıyla sinemaseverlere zengin bir içerik sunuyor. 33. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Jüri Başkanı Derviş Zaim ve Soğuk filmiyle bir kez daha yönetmen olarak karşımıza çıkacak Uğur Yücel ile yapılan samimi röportajlar dikkat çekiyor.

Bu ay Türk Sineması’nın 100. yılı nedeniyle Cinedergi yazarlarının belirlediği En İyi 10 Yönetmen seçkisinin ilk sırasında “Susuz Yaz” ve “Sevmek Zamanı” filmlerinin unutulmaz yönetmeni Metin Erksan yer alıyor. Lütfi Ö. Akad ikinci sırada yer alırken, yeni dönem sinemanın dikkat çeken ismi Nuri Bilge Ceylan üçüncü sırada bulunuyor.

Listenin devamına göz atmak ve Öteki Sinema yazarlarından Murat Tolga Şen, Banu Bozdemir, Murat Kızılca ve Başak Bıçak‘ın da yazılarıyla destek verdiği yeni sayıyı okumak için: www.cinedergi.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Öldürenin Hayatı: Sivil 3 – 4

Öldürenin Hayatı: Sivil

Film İstanbul’da çekildi. Otobanlar, yollar, tren yolculukları filmin görsel dünyasını
Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak'ta Sinemalarda 4 – Peri Girl With No Mouth banner

Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak’ta Sinemalarda

17 Ocak 2020’de gösterime girecek olan Peri / Ağzı Olmayan