CosmicZion Zine 7. Sayı “Hades” Temasıyla Çıktı

CosmicZion Zine 7. Sayı “Hades” Temasıyla Çıktı 1 – CosmicZion Zine 7 Hades KapakKutsal vadedilmiş cosmic topraklarda yola çıkan ruh CosmicZion Zine’in (CZZ) Hades temalı 7. sayısı yayında!

2017 yılından beri “Kutsal vadedilmiş cosmic topraklarda yola çıkan ruh” sloganıyla yayın hayatında olan CosmicZion Zine, her sayısı farklı bir coğrafyanın mitolojisine ait bir tanrı ya da tanrıçaya ithaf ediliyor.

CZZ son derece mitolojik, bir o kadar fantastik ve yeri geldikçe de uzayın boşluğunu taşıyan sayfalarıyla yayına devam eden bir fanzin. Bundan önceki altı sayısında sırasıyla Atlas, Odin ve Kibele, Hubel, Anubis ve Baba Yaga’yı konuk etmişti. Bu sayı ise Yunan mitolojisinden Hades’e adandı.

Hades temalı yeni sayıyı ücretsiz bir şekilde okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz!

CosmicZion Zine #7: Hades Temasında Kimler Var?

CosmicZion Zine’in yedi numaralı yeraltı sayısında Türk ve Yunan mitolojilerinin yeraltı tanrıları da Nur Emine Koç’un akademik yazısı kaynak gösterilerek anlatıldı. Ayrıca Jacques Ellul’un 2003 baskılı Teknoloji Toplumu kitabının bir bölümünden alıntılanan Sihrin Teknik Gelişimi başlıklı bir yazı da CZZ sayfalarındaki yerini aldı. Mark Daniels imzalı Hades ve Persephone başlıklı yazıda ise Antik Yunan evreninin kaostan kozmosa geçişi konuşuldu.

CosmizZion Zine’in Hades’e ithaf edilen yedinci sayısında öyküsü bulunan kalemler şu şekilde: Mehmet Berk Yaltırık, Elif Şeyda Doğan, Özgürcan Uzunyaşa, Türker Beşe, Ozan Aydeğer, Gökmen Akça ve Melisa Yılmaz.

Yeni sayının kapak çizimleri ise Özgür Puluç’a ait.

CosmicZion Zine’in sekizinci sayısında fanzinin teması Umay Ana olarak belirlendi.

Twitter: @cosmiczionzine
Instagram: cosmiczionzine
Issuu: issuu.com/cosmiczionzine (Tüm sayılara dijital olarak buradan ulaşabilirsiniz.)

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole