Dünyayı Kurtaran Adam Lobi Kartları 1 – cebo

Dünyayı Kurtaran Adam Lobi Kartları

3 Haziran 2015

Çetin İnanç’ın yönettiği, Cüneyt Arkın ve Aytekin Akkaya’nın başrollerini paylaştığı kült fantastik Dünyayı Kurtaran Adam filminden 5 harika lobi kartı! Çocukluğunuza kaçmak için iyi bir fırsat!

DSC04776

Dünyayı Kurtaran Adam, Yeşilçam’ın kült, fantastik filmlerinden biridir. Çetin İnanç’ı dünya çapında üne kavuşturmuş olmasına rağmen, bu ün filmin hedefinden sapmasından kaynaklanan, ironik bir durumdur. Yönetmen ve oyuncular bilim-kurgu/korku türü bir film yapmak için yola çıkmış ancak kurgu, teknik yetersizlikler ve Cüneyt Arkın fenomeni filmi, sinemanın ilgi çekici bir başyapıtı haline getirmiştir.

DSC04777
İki Türk uzay pilotu, rutin bir görev esnasında bilinmeyen bir gücün çekim alanına girerler ve uzay araçları bilmedikleri bir gezegene düşer. Bu gezegende dünyayı bekleyen büyük tehlikeyi öğrenirler. (Vikipedi)

DSC04778
Yeşilçam’ının Hollywood bilim kurgu öykülerinin düşük bütçeyle adapte edilmesiyle oluşan fantastik filmler geleneğini ‘mükemmelliğe’ taşıyan 1982 tarihli yapım tüm dünyada ‘trash’ film meraklılarının gözdeleri arasında girdi. Dünyada Shocking Videos etiketi altında pazarlanan film için Türk Star Wars’u tabiri kullanılıyor.

DSC04779

DSC04793

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İndirmelik "Ejderin İntikamı" Lobi Kartları 2 – Ejderin İntikamı007 1024x745

İndirmelik “Ejderin İntikamı” Lobi Kartları

Nihat Yiğit‘in oynayıp, usta avantürcü Kunt Tulgar‘ın yönettiği, Ejderin İntikamı
Video Kaset Kapakları Sergisi 3 – videokaset

Video Kaset Kapakları Sergisi

Video Kaset Kapakları Sergisi: Video kaset kiralayan dükkâna girdiğimizde raflardaki