Dünyayı Kurtaran Adam Lobi Kartları

Çetin İnanç’ın yönettiği, Cüneyt Arkın ve Aytekin Akkaya’nın başrollerini paylaştığı kült fantastik Dünyayı Kurtaran Adam filminden 5 harika lobi kartı! Çocukluğunuza kaçmak için iyi bir fırsat!

DSC04776

Dünyayı Kurtaran Adam, Yeşilçam’ın kült, fantastik filmlerinden biridir. Çetin İnanç’ı dünya çapında üne kavuşturmuş olmasına rağmen, bu ün filmin hedefinden sapmasından kaynaklanan, ironik bir durumdur. Yönetmen ve oyuncular bilim-kurgu/korku türü bir film yapmak için yola çıkmış ancak kurgu, teknik yetersizlikler ve Cüneyt Arkın fenomeni filmi, sinemanın ilgi çekici bir başyapıtı haline getirmiştir.

DSC04777
İki Türk uzay pilotu, rutin bir görev esnasında bilinmeyen bir gücün çekim alanına girerler ve uzay araçları bilmedikleri bir gezegene düşer. Bu gezegende dünyayı bekleyen büyük tehlikeyi öğrenirler. (Vikipedi)

DSC04778
Yeşilçam’ının Hollywood bilim kurgu öykülerinin düşük bütçeyle adapte edilmesiyle oluşan fantastik filmler geleneğini ‘mükemmelliğe’ taşıyan 1982 tarihli yapım tüm dünyada ‘trash’ film meraklılarının gözdeleri arasında girdi. Dünyada Shocking Videos etiketi altında pazarlanan film için Türk Star Wars’u tabiri kullanılıyor.

DSC04779

DSC04793

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir