Engelsiz Filmler Festivali Başvuruları İçin Son Şans! 1 – 1625123550 EFF 21 2

Engelsiz Filmler Festivali Başvuruları İçin Son Şans!

Puruli Kültür Sanat tarafından çevrim içi ve fiziksel gösterimler ile 11-17 Ekim 2021 tarihleri arasında dokuzuncu kez düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali’nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği Kısa Film Yarışması’nın başvuru sürecinde sona yaklaşıldı.

Genç ve yaratıcı yönetmenlerin çektiği kısa film örneklerini Festival seyircisiyle buluşturacak olan Kısa Film Yarışması, türün gelişimine katkı sağlayarak bu alandaki üretimin ilerleyen yıllarda daha da artmasına olanak sağlayacak.

Kısa Film Yarışması’na Başvurular 10 Temmuz’da Sona Eriyor

Festival kapsamında kısa filmlerin sanatsal gücünü seyirci, genç yönetmenler ve sinema profesyonelleri arasındaki diyalogla bütünleştirecek olan Kısa Film Yarışması, yeni bakış açılarını beyazperdeye yansıtacak. Sinemanın birleştirici ve evrensel gücünden ilham alarak tema kısıtlaması olmaksızın kurmaca ve animasyon türünde tüm dünyadan kısa filmlerin katılımına açık olacak Yarışma’ya başvurular 10 Temmuz günü sona erecek.

Süresi 20 dakikayı aşmayan 2020 ve 2021 yapımı kısa filmlerin kabul edildiği Yarışma’ya filmfreeway.comüzerinden başvurulabilecek. Finale kalarak Festival programında yer alacak filmler ise 2 Ağustos 2021tarihinde açıklanarak En İyi FilmEn İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri için jürinin karşısına çıkacak. Festival izleyicileri ise verdikleri oylarla Seyirci Özel Ödülü’nün sahibini belirleyecekler.

Tüm film gösterimleri ve diğer yan etkinliklerin sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı seçenekleri ile erişilebilir olarak takip edilebileceği Engelsiz Filmler Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.comadresinden ulaşılabilir. Festival kapsamında gerçekleştirilecek Kısa Film Yarışması’na başvurular ise filmfreeway.com üzerinden yapılabilir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir