9. Engelsiz Filmler Festivali Uzun Film Yarışması Finalistleri 1 – Uzun Zaman Once

9. Engelsiz Filmler Festivali Uzun Film Yarışması Finalistleri

11-17 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrimiçi ve fiziksel gösterimlerle sinemaseverlerle buluşacak olan Engelsiz Filmler Festivali’nin Ulusal Uzun Film Yarışması’nda, ulusal ve uluslararası festivallerde önemli başarılara imza atmış filmler yarışacak.

İlk yılından bu yana Engelsiz Yarışma olarak Türkiye sinemasının iyi örneklerinin buluştuğu bölüm, bu yıldan itibaren Ulusal Uzun Film Yarışması olarak gerçekleştirilecek. Türkiye sinemasından beş filmin yer aldığı Ulusal Uzun Film Yarışması’nın jüri üyeleri arasında, yönetmen Banu Sıvacı, senarist ve yapımcı Emine Yıldırım ve yönetmen İnan Temelkuran yer alıyor.

Jüri üyelerinin belirleyeceği En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri ile seyircilerin belirleyeceği Seyirci Özel Ödülü, 17 Ekim Pazar günü akşamı çevrimiçi yayınlanacak ve tüm Türkiye’den takip edilebilecek Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI’NDA YARIŞACAK FİLMLER

9. Engelsiz Filmler Festivali Uzun Film Yarışması Finalistleri 2 – Cemil Sov

Önemli film festivallerinde yarışan ve festival yolculuğuna Engelsiz Filmler Festivali’nin Ulusal Uzun Film Yarışması’nda devam edecek olan filmler arasında;

  • Barış Sarhan’ın dünya prömiyerini Rotterdam Film Festivali’nde yapan, oyuncu olmak isteyen bir AVM güvenlik memurunun trajikomik hikayesini anlattığı ilk uzun metrajlı filmi Cemil Şov,
  • Faysal Soysal’ın Adana Altın Koza Film Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ödülü ile dönen, darbe sonrası travmalar ile kadın cinayetlerine getirdiği özgün bakış açısıyla farklı siyasi, ahlaki ve felsefi bakış açıları sunan filmi Ceviz Ağacı,
  • Azra Deniz Okyay’ın tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlattığı ve 77. Venedik Film Festivali’nin Eleştirmenlerin Haftası bölümünde Büyük Ödül’e layık görülen filmi Hayaletler,
  • Ferit Karol’un kendi halinde bir aile babası olan Orhan’ın geçirdiği zor süreçte ailesiyle arasındaki ilişkiye odaklanan ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Behlül Dal En İyi İlk Film ödülünü kazanan filmi Kumbara
  • ve Cihan Sağlam’ın bir süredir ilişkilerinde problemler yaşadığı eşi Sevgi’nin kendisini aldattığını düşünen Ahmet’in hikâyesine odaklanan ve 31. Ankara Film Festivali’nde En İyi İlk Film ödülünü kazanan filmi Uzun Zaman Önce yer alıyor.

FESTİVAL BU YIL DA TAMAMEN ERİŞİLEBİLİR ve ÜCRETSİZ

Puruli Kültür Sanat tarafından düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nin gösterimleri bu yıl Ankara’da Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ve çevrimiçi olarak eff2021.muvi.com üzerinden gerçekleştirilecek.

Her sene olduğu gibi bu sene de tüm gösterimlerini ücretsiz olarak seyircilere sunan festivalin programında yer alan filmler 11-13 Ekim tarihleri arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ve 11-17 Ekim tarihleri arasında eff2021.muvi.com adresinden çevrimiçi olarak takip edilebilecek.

Tüm film gösterimleri ile söyleşilerin sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı seçenekleri ile erişilebilir olarak takip edilebileceği Engelsiz Filmler Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye engelsizfestival.com adresinden ulaşılabilir.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir