ENnie Jürisine Bir Türk Aday Gösterildi 1 – ENnie Ödülleri

ENnie Jürisine Bir Türk Aday Gösterildi

24 Temmuz 2013

Fantastik oyun ve FRP dünyasının prestijli ödüllerinden olan ENnie Ödülleri’nin gelecek sene düzenlenecek olan seçmelerinde jüri için bir Türk aday gösterildi.

ENnie Ödülleri

Fantastik edebiyatın, kurgu evrenlerin ve oyun dünyasının içinde olanların tanıdığı bir isim olan Kayra Keri Küpçü, ENnie Ödülleri 2014 için jüri adayı gösterildi. Ülkemizdeki en önemli fantastik kurgu ve FRP sitelerinden olan FRPNET sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olan Kayra Keri Küpçü, ülkemizde pek çok fantastik kurgu eserinin dilimize kazandırılmasında da önemli rol oynadı.

Dünya çapında tüm fantastik oyun üreticilerinin yarıştığı bu yarışmada ilk kez bir Türk jüri adayı olarak sizlerin sayesinde ülkemizi de tüm dünyada temsil edebilir. Oylamalar 22 Temmuz’dan itibaren 1 hafta sürecektir.

Siz de Kayra Keri Küpçü’nün ülkemizi bir jüri olarak temsil etmesini istiyorsanız buraya tıklayarak oyunuzu verin. Yapmanız gereken, Kayra Keri Küpçü isminin yanındaki kutudan “1” rakamını seçip oyunuzu göndermek.

Kayra Keri Küpçü kimdir?

Fantastik kurgu uzmanı, Fantastik Edebiyat – Bilimkurgu – Çizgi Roman Editörü ve aşığı, Gamer, Geek, Dungeon Master, Game Master, Storyteller, Koleksiyoner, vs vs vs…

Kayra Keri KüpçüKayra “Keri” Küpçü, 1983’te İzmit’te doğdu. İlköğrenimini Özel Kocaeli Atılım Vakfı, orta öğrenimini Özel Atafen Koleji’nde tamamladıktan sonra liseyi de 24 Kasım Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Bunun yanında Şubat 2004’te açılan Frpnet sitesinin sahibi ve yöneticiliğini yapmakta. 2004 Ekim ayından beri de birkaç yayınevinde Fantastik Kurgu Danışmanlığı yapmaktadır.

1997 yılında başladığı Rol Yapma Oyunları ile Fantastik Kurgu ve Fantastik Edebiyata da giriş yapan Kayra Keri, 2000 yılından beri Mitoloji, Fantastik Kurgu ve Korku yazarlığı yapıyor.

Yazıları Frpnet Sitesi, Kan Güncesi, Kayıp Dünya, Mevsimsiz elektronik dergileri ile Arcane, Gerekli Şeyler, Tam Macera çizgi roman dergisi ve Hipnoz dergilerinde yayınlandı. Mayıs 2011′den beri Gölge e-Dergi’de fantastik kurgu bölümünü yazmaktadır. Ayrıca 6 arkadaş hazırladıkları Anadolu Korku Öyküleri isimli kitapta bir öyküsü, Kadir Aydemir’in hazırladığı “90′lar Kitabı” isimli kitapta da bir öyküsü yayınlandı. 2012 yılının Kasım ayında “Çizgilerin Gücü Adına” isimli çizgi film kitabı yayınlanmıştır.

Pek çok yayınevi ve oyun firmasında çalışan Kayra Keri, şu anda uluslararası bir internet ve bilişim firmasında editörlük yapmaktadır.

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (Fabisad) kurucu üyelerindendir ve ilk yönetim kurulundadır.

Eşi Güliz ve köpekleri Laika ve Alice ile mutlu bir hayat sürmektedirler…

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bir Film Nasıl Okunur? 2 – atolyeler

Bir Film Nasıl Okunur?

Bir Film Nasıl Okunur? Film izleme alışkanlıklarını değiştirmek isteyenler için
Hobbit'ten Al Haberi! 3 – Hobbit 2

Hobbit’ten Al Haberi!

Malumunuz olduğu üzere Peter Jackson’un lobi faaliyetleri başarılı olmuş, The