Eski Afiş Meraklılarına!

Sinema afişi koleksiyonculuğu yapanların, eski afiş meraklılarının yakından tanıdığı bir isimdir Mustafa Mumcu.

Yalnızca sahaf değildir, aynı zamanda alaylı bir sinema bilginidir. Hem Hollywood klasikleri hem de Yeşilçam dönemi üzerine derin bilgisi mevcuttur. Pek çok yazar ve koleksiyoncuya da ilk elden poster temin etmiş, bazı poster kitaplarının oluşmasında az ya da çok katkıda bulunmuş ve pek çok kitabın önsözünde kendisine teşekkür mahiyetinde methiyeler yer almıştır. Yıllardır sahaflık yapan Mumcu, uzun bir aradan sonra Taksim’de küçük bir dükkanda tekrar poster ve çizgi roman satmaya başladı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde, Yapı Kredi Bankası karşısındaki Galatasaray Hanı’nın alt katında bir terzi ile ortak olarak paylaştığı dükkanında bulabileceğiniz Mumcu, ucuza sinema afişi almak isteyenlere imkan sağladığı gibi hoş sohbetini de kimseden esirgemiyor.

Eski Afiş Meraklılarına! 1 – dd

Dükkanın Dışarıdan Görünüşü

Eski Afiş Meraklılarına! 2 – gh

Galatasaray Hanı

blank

Yazar hakkında: Fatih Danacı

blank
Uçak mühendisliği alanında eğitim alıp mezun olduktan sonra sinema ve edebiyat merakı aktif bir uğraşa dönüştü. 2006 yılından itibaren çeşitli dergi, e-dergi, internet siteleri gibi platformlarda öyküleri, sinema yazıları yayımlandı. Sinema tarihi ve araştırma-inceleme türünde kitaplar yazdı, bunlardan başka Dolunay Öyküleri adlı öykü kitabı yayımlandı, çok sayıda kolektif kitap çalışmasında yer aldı. Oğlu olduktan sonra çocuklar için üretmeye başladı ve çocuk kitapları ve kutu oyunları hazırladı, çizgi film projelerine destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir