Eskişehir Film Festivali'nin Afişlerinde Kült Filmler 1 – Forrest Gump

Eskişehir Film Festivali’nin Afişlerinde Kült Filmler

1 Kasım 2018

20. yaşını görkemli bir programla kutlamaya hazırlanan festival, bu yılki afişlerinde sinema tarihinin kült filmlerine yer verdi.

Eskişehir Film Festivali'nin Afişlerinde Kült Filmler 2 – 20 Eskişehir Film Festivali Forrest Gump

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali, bu yıl 16-24 Kasım 2018 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor.

Anadolu Üniversitesi’nin 60. kuruluş yılı, İletişim Bilimleri Fakültesi’nin 40. kuruluş yılı ve festivalin 20. yaşı bu yıl festival afişlerine de yansıdı.

Artnefer Reklam Ajansı tarafından tasarlanan afişlerde Tabutta Rövaşata, Hababam Sınıfı ve Forrest Gump gibi sinema tarihinin kült filmlerinden karakterler yer alıyor. Sinema tarihi açısından önemli sayılan yerli ve yabancı film karakterleri, festivalin bu yılki afişlerinde bir araya geldiler.

20 yıldır şehri sinema ile buluşturan festival!

Türkiye’nin üniversite kimliği taşıyan uluslararası tek uzun metraj film festivali olan Eskişehir Uluslararası Film Festivali 20. yılında da çizgisini koruyarak seyircisiyle buluşacak. 20 yıldır şehri sinema ile buluşturan festival, bu yıl da sinemaseverlere ve üniversite öğrencilerine gösterimi yapılan filmlerin yönetmenlerinin ve usta sinemacıların içinde bulunduğu söyleşilerin, atölye çalışmalarının ve sinema derslerinin yer aldığı zengin bir program sunacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Wim Wenders Filmleri Malatya’da! 5 – Olayların Gidişi 3

Wim Wenders Filmleri Malatya’da!

2. Malatya Uluslararası Film Festivali bu sene özel bir bölümde

İnönü Kısa, 5-8 Mayıs’ta

İnönü Üniversitesi 7.Uluslararası Kısa Film Festivali ile bu sene de