Eskişehir'in Film Festivali Başlıyor! 1 – eskisehir430

Eskişehir’in Film Festivali Başlıyor!

1 Mayıs 2011

Eskişehir’de Her Yer Sinema Olacak!

Anadolu Üniversitesi Sinema Kültürünü Geliştirme Birimi tarafından düzenlenen, Türkiye’de “üniversite” kimliği taşıyan uluslararası uzun metrajlı tek film festivali olan Eskişehir Film Festivali başlıyor. Festival, on üçüncü yılında büyük bir heyecan ve coşku ile hazırladığı programı seyircilerine sunuyor…

Eskişehir'in Film Festivali Başlıyor! 2 – eskisehir430

Anadolu Üniversitesi 13. Uluslarası Eskişehir Film Festivali kapsamında gösterilecek 51 uzun metraj ve 40 kısa film ile Eskişehir yine sinemaya doyacak. 13 yıl önce büyük bir heyecanla “sinema günleri” olarak başlayan etkinlik, birkaç yıl önce Anadolu Üniversitesi’nin sınırlarını aşıp tüm Eskişehir’in heyecanla beklediği, kent dışından da sinema meraklılarını çeken bir film festivaline dönüştü. Katılan yönetmen ve oyuncuların, seyirci ile buluşmanın başka yerde böyle sıcak ve keyifli olmadığını dile getirdikleri, sinemayı gerçek bir şenliğe dönüştüren Eskişehir Film Festivali kent dışından da sinema meraklılarını her yıl Mayıs ayının ilk haftasında Eskişehir’e çekmeye devam ediyor.

1-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Anadolu Üniversitesi 13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarının, öğrencilerin ve çalışanların eseri. Bu yıl Festival kapsamında 9 bölümde, Dünya ve Türk sinemasından, içlerinde kısa metraj filmlerin de olduğu toplam 91 film gösterimi yapılacak. Festival, 30 Nisan Cumartesi gecesi Anadolu Üniversitesi “Sinema Anadolu”da gerçekleşecek olan açılış töreninin ardından, Fransız sinemasının başarılı yönetmeni François Ozon’un, güzellik sembolü Catherine Deneuve ve Gerard Depardieu’lu filmi “Potiche/Kadın İsterse” ile kapılarını sinemaseverlere açacak.

Onur Ödülleri ve Sinemaya Emek Ödülleri Yine Sahiplerini Buluyor!
Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin geleneği haline gelen “Onur Ödülleri ve Sinemaya Emek Ödülleri” açılış töreninde sahiplerine sunulacak. Festivalin Onur Ödülleri ülkemizde ilk sinema müzesini açan, sinemamızın en eski yapım evinin ve Türkiye’de birçok ilklerin kurucusu Türk Sineması’nın değerli ismi “Türker İnanoğu” ile sinemamızın çok sevilen, başarılı ve güzel oyuncusu “Gülşen Bubikoğlu”na takdim edilecek. Sinemaya Emek Ödülleri ise Türk sinemasına gönül vermiş, sinema emektarı “Muzaffer Hiçdurmaz” ile kendi adını verdiği bir film merkezini kurarak Türk sinemasına büyük katkı sağlayan “Mithat Alam”a verilecek.

Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri

“13. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri”

1-8 Mayıs 2011 tarihinde, 13.sü gerçekleşecek olan Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin gelenekselleşen “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri” bu yıl ki sahiplerini arıyor.

Uluslararası Eskişehir Film Festivali, bu yarışma ile Türkiye’de sinema kültürünün gelişmesine ve sinemanın düşünsel boyutunun zenginleşmesine katkıda bulunmak üzere, bu alanda çalışan yazar ve akademisyenleri desteklemeyi amaçlamaktadır.

“En İyi Sinema Kitabı”, “En İyi Sinema Makalesi”, “Televizyonda Yayınlanan En İyi Sinema Programı/ En İyi İnternet Sinema Dergisi/ Sitesi/ Blog” olmak üzere üç ayrı alanda sahiplerini bulacaktır. Yarışmanın üçüncü kategorisinde sadece bir adet ödül verilecektir.

Sinema Yazarları ve Akademisyenlerden oluşan beş kişilik bir “Seçici Kurul” tarafından değerlendirilecek “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri” için son başvuru tarihi 20 Mart 2011’dir.

Başvuru koşulları hakkında detaylı bilgiye “13. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali”nin resmi internet sitesi olan http://eskfilmfest.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

“Bu yıl 13.sü gerçekleşecek olan Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali, 1-8 Mayıs 2010 tarihlerinde Eskişehir’de sinemaseverleri bir araya getirecek.”

Sinema kültürüne 13 yıldır katkıda bulunan “Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali”, dinamik ekibiyle ve üniversite gençliğinin de ilgisi ve katılımıyla çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor.

“Uluslararası Eskişehir Film Festivali”, bir üniversite kenti olan ve çok sayıda üniversite öğrencisini barındıran Eskişehir’de, sinema adına yapılan tek uluslararası etkinlik olma özelliği taşımaktadır.

“Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali”nin amacı; sinema tarihinin klasikleriyle, sanatsal nitelikteki yeni örnekleri gösterebilmek, sinemanın uluslararası ve ulusal alanda öne çıkmış yönetmen, oyuncu ve akademisyenlerini seyirci ile buluşturmak, seyredilen filmler üzerine tartışmak, seminerler, atölye çalışmaları ve paneller düzenleyerek Türk Sinemasının yeni yaratıcıları olacak gençlere kendilerini geliştirebilecekleri ortamlar yaratmaktır.

Her yıl büyüyen yaşına rağmen, büyüdükçe gençleşen dinamik ve yenilikçi ekibiyle “Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali”, bu yıl da yine her yıl olduğu gibi sinemaseverlere “sinema şöleni” yaşatacak dopdolu bir içeriğe ve 13. yılına özgü yepyeni etkinliklere sahip.

13. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nde: “Sinema Tarihinin Unutulmazları” “Dünya Sinemasının Genç Yıldızları” “Dünya Festivallerinden Ödüllü Filmler” “Konuk Ülke Sineması” “Türk Sineması” “Hayatımız Belgesel” “Kısa Filmler” “Canlandırma sineması” “Gece yarısı sineması” başlıkları altında filmler gösterilecektir.

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali” kapsamında sinemaseverleri sinemayla buluşturmanın yanı sıra, “Seminer”, “Panel”, “Atölye çalışmaları”, “Sergi” ve “Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri” gibi çeşitli etkinlikler de gerçekleşecektir.

Öne Çıkanlar

Uçlarda Gezinmek: Serbest Bölge
Festivalin bu seneki en büyük yeniliklerinden birisi olan ve sıradışı filmlerin gösterileceği bu bölüm, sinemaseverlerin ilgisini çekecek. Üç filmin gösterileceği Serbest Bölge kapsamında Gaspar Noe’un “Enter The Void” filmi, İspanyol Yönetmen Sergio Caballero’nun sıradışı filmi “Finisterrae” ve Türkiye’de, çekildiği zaman gençler tarafından çok beğenilen, senaryo yazarlarının arasında Kaan Sezyum’un da bulunduğu “Moral Bozukluğu ve 31” filmi yer alıyor.

Eskişehir'in Film Festivali Başlıyor! 3 – 5629583185 fa3874077b

3D Özel Gösterim: Pina
Usta yönetmen Wim Wenders’ın, Pina Bausch anısına çektiği 3D Belgesel özel gösterimi ile “Pina”, Eskişehir Film Festivali’nde izleyicilerle buluşacak. Modern dans tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Pina Bausch’un canlı performansını görme şansını yakalayamayanlar için “PINA 3D” kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Türk Sineması
13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin bir parçası olan “Türk Sineması 2010-2011” bölümünde, 11 Türk filmi izleyici ile buluşacak. Filmlerin arasında genç yönetmen Tolga Karaçelik’in yönettiği, 2010 Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi İlk Film ödüllü “Gişe Memuru”, usta yönetmen Derviş Zaim’in 60’lı yıllarda Kıbrıs’taki Türk-Rum ilişkilerine değindiği ve 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma SİYAD jürisi en iyi film ödülü sahibi “Gölgeler ve Suretler”, İlksen Başarır’ın, 2010 Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Senaryo ödülüne sahip filmi “Atlıkarınca”, uluslararası festivallerden birçok ödülle dönen, Belma Baş’ın yönettiği “Zefir”, Seyfi Teoman yönetmenliğindeki, 2011 Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali En İyi Film Ödülü’nün sahibi “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” ve daha vizyona girmeden kendinden çok söz ettiren Tolga Örnek filmi “Kaybedenler Kulübü” yer alıyor. Ayrıca, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz değerli yönetmen Erdoğan Tokatlı’nın anısına gösterilecek olan “Son Kuşlar” filmi de Türk Sineması bölümüne anlam katacak.

Klasikler Beyazperdede
“Sinema Tarihinin Unutulmazları” bölümü, klasikleri orjinal kopyalarından izlemenin değerini bilen sinemaseverler için festivalin en keyifli bölümlerinden bir tanesi olacak. Bu bölüm geçtiğimiz yıllarda hayata veda eden sinemanın büyük yönetmenlerine ve oyuncularına ayrıldı. Bölüm kapsamında, Blake Edwards yönetmenliğindeki, Audrey Hepburn’un unutulmaz rolü ile akıllarda kalan, “Breakfast At Tiffany’s”, Fransız Yeni Dalgasının kurucularından Claude Chabrol’un “Le Beau Serge” adlı ilk filmi, Arthur Penn’in Marlon Brando, Jane Fonda ve Robert Redford’u buluşturduğu “The Chase”, 1958 yapımı Elizabeth Taylor’lı “Cat On a Hot Tin Roof”, Fransız Yönetmen Alain Corneau’nun “Tous les Matins Du Monde” filmi ve Dennis Hopper’ın yönetip oynadığı, Jack Nicholson’lı bir yol filmi olan “Easy Rider”, yakın zamanda kaybettiğimiz sinema duayenlerinin anısına, izleyicileri geçmişe götürecek.

Sinemanın Genç Yıldızları Eskişehir’de
“Dünya Sinemasının Genç Yıldızları” bölümünde, genç yönetmenlerin seyirciler için keşiflerle dolu yenilikçi filmleri perdeden yansıyacak. Dünya Sinemasının Genç Yıldızları bölümünde toplam 7 film gösterilecek. İlk filmiyle adından çok söz ettiren Xavier Dolan’ın ikinci filmi “Heartbeats”, Soffia Coppola’nın Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan Ödülü’nü alan filmi “Somewhere”, katıldığı uluslararası festivallerin çoğundan ödülle dönen “Sound Of Noise”, 2010 Sundance Film Festivali Jüri Büyük Ödülü’ne sahip “Winter’s Bone” ve ünlü yönetmen Costa Gavras’ın oğlu Romain Gavras’ın “Our Day Will Come” adlı filmi, “Dünya Sinemasının Genç Yıldızları” bölümünde izlenilebilecek filmlerden bazıları…

Eskişehir'in Film Festivali Başlıyor! 4 – 5629583267 3c9a8831de

Dünya Festivallerinden…
Dünya Festivallerinin öne çıkan filmleri bu bölümde izleyicilerle buluşacak. “Dünya Festivallerinden” bölümünde 13 film bulunuyor. Filmlerin arasında Ken Loach yönetmenliğindeki “Route Irish”, François Ozon’un son filmi “Potiche”, İran-Fransa ortak yapımı, Ashgar Farhadi’nin yönetmenliğini yaptığı “A Separation (Simin & Neshad)”, Susanne Bier yönetmenliğindeki, 2011 En İyi Yabancı Film Akademi Ödüllü “In a Better World”, Bela Tarr’ın 2011 Berlin Jüri Büyük Ödülü’ne sahip filmi “A Turin Horse” ve Werner Herzog’un “My Son My Son What Have You Done” filmi yer alıyor.

Gece Yarısı Sineması Keyfi
Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin klasiği haline gelen “Geceyarısı Sineması” bölümü bu sene de izleyiciye gergin geceler yaşatmaya hazırlanıyor. Bu bölümde gerilim ustası John Carpenter’ın “The Ward” filmi ve Uruguay yapımı “The Silent House”, gece yarısı seanslarında izlenebilecek.

Olmazsa Olmaz: Canlandırma Filmler
Animasyon filmler, Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nin olmazsa olmazı. Bu bölümde, son dönemdeki en başarılı animasyon filmleri izlemek mümkün. “A Cat in Paris”, “Black Heaven”, “Chico & Rita” ve “Jackboots on Whitehall” filmleri, izleyici ile buluşacak.

Hayatımız Belgesel
Festivalin belgesel bölümünde, Türkiye’den ve Dünya’dan son dönem belgesel sinemasının en başarılı örnekleri gösterilecek. Oldukça sert bir belgesel olan, Çayan Demirel’in çektiği “5 No’lu Cezaevi”, Türk sinemasının ustası Erden Kıral’ın “Haliç” belgeseli, bir çok festivalde ödül almış bir üçlemenin son filmi olan, Hollandalı yönetmen Leonard Retel Helmrich’in yönettiği ve Endonezya’yı anlatan “Position Among The Stars”, Ahmet Turgut Yazman’ın çektiği “Göbeklitepe: Dünyanın İlk Tapınağı” ve Selanik Belgesel Film Festivali’nin açılış filmi olan Rum şarkıcı Roza Eskenazi’nin hayatını anlatan belgesel ‘”My Sweet Canary”, Anadolu Üniversitesi 13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Kısalar da Burada…
Uluslararası Eskişehir Film Festivali kapsamında, Türkiye’den Kısalar, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon Seçkisi, Hisar 2011 Seçkisi ve Sundance 2011 seçkisi başlıkları altında 40 tane kısa film gösterilecek. Kısa Filmler arasında Japon çizer Kunio Kato’nun 2009’da En İyi Animasyon Kısa Film Oscar’ını alan “La Maison en Petit Cubes/ Pötikareli Ev” filmi de bulunuyor.

Sinema Dersleri
Türkiye’de Bir İlk: Dijital Sinemada Geçişken Kurgu ve Seyirci, İnteraktif Video Atölyesi

Fmag katkılarıyla Erdem Dilbaz ve Serdar Paktin tarafından gerçekleştirilecek “Dijital Sinemada Geçişken Kurgu ve Seyirci” atölyesi, klasik kurgu yöntem ve uygulamalardan farklı olarak Türkiye’de ilk defa Anadolu Üniversitesi 13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nde katılımcılarla buluşuyor!

Seyircinin, elinde bir kumanda ile filmin sonunu dilediği şekilde değiştirebileceği, olası sonlardan ya da gidişattan birini seçebileceği geçişken kurgu tekniğinde, katılımcı gruplar, fmag tarafından belirlenen karakter, durum ve kırılma noktaları çerçevesinde, belirlenen sürede kısa filmler hazırlayacaklar. Atölye çalışmasının son gününde izleyici, kendi seçimi ile ortaya çıkan interaktif filmlerden yeni bir kurgu yaratacak. Ortaya çıkan çalışmalar 8 Mayıs Pazar günü saat 18.00’da Sinema Anadolu’da özel gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.

Usta Sinemacılardan…
Uluslararası Eskişehir Film Festivali sinema öğrencilerine ve sinema alanında kendini geliştirmek isteyen herkese yol gösterebilme amacıyla “ustalardan sinema dersleri” ile fırsat yaratıyor… Festival programında bu sene de birçok atölye çalışması yer alıyor. Yunanistan’ın yeni Angelopoulos’u olarak gösterilen; “Knifer” filminin yönetmeni Ioannis Economides, ‘’Bir Film Yapmak’’ başlıklı semineri ile sinema hakkındaki bilgilerini katılımcılarla paylaşacak. Economides’in yanı sıra Nefes filmiyle adını duyuran ve Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema TV bölümü mezunlarından Levent Semerci, “Senaryo Geliştirim Atölyesi” ile seçilmiş bir senaryo üzerinden bilgi ve deneyimlerini aktaracak. Festivalin gece yarısı sineması bölümünde yer alan “The Silent House” filminin Uruguaylı Sanat Yönetmeni Federico Capra, “Sinemada Sanat Yönetimi” ile ilgili bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Festivalde yer alan diğer atölyeler ise şöyle: Akdeniz Film Festivali, Kısa Film Yönetmeni Fransız Michele Driguez, “Kısa Film Atölyesi” gerçekleştirecek. Başarılı oyuncu Mehmet Esen, “Kamera Önünde Oyunculuk”atölyesi gerçekleştirecek. Türk filmlerinin başarılı kurgucusu, Niko lakabıyla anılan İsmail Canlısoy, “Sevgilileri Öldürmek: Sinemada Kurgu” başlıklı atölyesinde kurgunun püf noktalarını; Hasan Baran ve Serdar Öngören’de , “Sinemada Sesli Çekim” atölyesi ile deneyimlerini paylaşacaklar.

Yönetmenler ve Oyuncular Seyircileri İle Buluşuyor…
Festival seyircisini de, filmlerin yaratıcıları olan yönetmen ve oyuncuları da memnun eden, katılanların başka festivallerde bu denli sıcak bir buluşmanın olmadığını dile getirdikleri film arkası söyleşiler, festivalin en sevilen anları… “Gişe Memuru”, “Bizim Büyük Çaresizliğimiz”, “Adalet Oyunu”, “Kavşak”, “Press”, “Kar Beyaz” ve “Atlıkarınca” filmlerinin yönetmenleri ve oyuncuları söyleşi için geliyorlar. “J’ai Tue Ma Mere/ Annemi Öldürdüm” filmi ile büyük bir çıkış yapan Xavier Dolan’ın Heartbeats filminin oyuncusu Monia Chokri, ‘”The Silent House/Sessiz Ev” filminin sanat yönetmeni Federico Capra, “Knifer” filminin yönetmeni Ioannis Economidis, “5 No’lu Cezaevi”nin yönetmeni Çayan Demirel, Tayland yapımı “Eternity” filminin başrol oyuncuları Namfon Udomlertlak ve Wanlop Rungkamjad, “Haliç: Altın Boynuz” belgeselinin usta yönetmeni Erden Kıral, “Gölgeler ve Suretler” filminin yönetmeni Derviş Zaim, “Zefir” filminin yönetmeni Belma Baş ve “Moral Bozukluğu Ve 31” filminin ortak yönetmenleri Ali Yorgancıoğlu ve Uluç Ali Uyanık, filmin iki başrol oyuncusuyla birlikte, bu sene Eskişehirlilerle buluşacak. Ayrıca “My Sweet Canary” filminin yönetmeni Roy Sher ve filmin müzisyenleri de 13. Uluslararası Eskişehir Film Festivaline renk katacak isimler arasında.

Bu Senenin Heyecanı: Öğrenciler!
Bu seneki festival yürütme kurulunda ilk kez öğrenciler aktif rol alıyor. Enerjisini öğrencilerden ve gençlikten alan festival, sinemayı Eskişehir’in her yerine taşıyacak!

Işıklı Gösteri ile Sinema Sokağa Taşıyor!
Uluslararası Eskişehir Film Festivali, 13. kez Eskişehir’in bir hafta boyunca sinema şehri olması hedefiyle yola çıktı. Bu amaç doğrultusunda film festivali kapsamında, 1-8 Mayıs tarihleri arasında film gösterimlerinin yanı sıra birbirinden farklı etkinlikler de yer alacak. 1 Mayıs 2011 Pazar gecesi saat 21.30’da Tepebaşı Belediyesi eski binasında, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Işıklı Gösteri”; Tepebaşı Belediyesi eski binasına müzik eşliğinde yansıtılacak kült film kareleriyle, izleyenlere dev bir görsel şölen yaşatacak.

Festivalin Yıldızlı Geceleri
Yıldızların altında film izlemenin keyfi bir başkadır. Sinemayı şehirle buluşturan “açık hava sineması” etkinliği, her yıl olduğu gibi festivalin 13. yılında da hayata geçiyor. ‘’Festivalin Yıldızlı Geceleri’’ kapsamında bu yıl, 6 Mayıs 2011 Cuma günü 21.00’da, Belma Baş’ın yönettiği “Zefir” filmi ve 7 Mayıs 2011 Cumartesi günü 21.00’da, Selim Demirdelen’in yönetmenliğini yaptığı “Kavşak” filmi sinemaseverlerle buluşacak

Festival Salonları
Festival filmleri Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü SİNEMA ANADOLU’da ve CİNEBONUS Espark’ta; kısa filmler ise Tepebaşı Belediyesi Eskişehir Kültür Merkezi’nde gösterilecek. Bilet fiyatları herkes için 3 TL, kısa filmler ise ücretsiz izlenebilecek.

“Askıda Bilet Var mı?”
Sinema Anadolu’da her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘’askıda bilet’’ uygulaması yapılacak. Sadece Eskişehir Film Festivali’nde yapılan bu uygulama ile bir bilet alan, bir bilet ücretini askıya bırakabilecek ve bu sayede ekonomik durumu uygun olmayanlar da diledikleri kadar film izleyebilecekler.

Kapanış Partisi
Anadolu Üniversitesi 13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali, sekiz gün boyunca dolu dolu geçecek programın ardından kapılarını güzel bir partiyle seneye tekrar açılmak üzere kapatacak.

Kapanış partisi, festivalin son günü 8 Mayıs Pazar gecesi, saat 21.00’da KafePi Eskişehir’de gerçekleşecek. Gece boyunca, filmlere anlam katan şarkıların çalınacağı partiye, film festivali izleyicileri ve tüm Eskişehirliler davetlidir.

Sinema Şehri Eskişehir

Festival boyunca birçok değerli konuğu da ağırlayacak olan 13. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali; 1-8 Mayıs 2010 tarihleri arasında bir hafta boyunca Eskişehir’i “sinema şehri” yapacak.

Festival aracının “şehirde” uygun bir yerde durarak aniden ortamı sinemaya çevireceği “Sokak Sineması” etkinliği, “Lomography Atölye Çalışması” adı altında Türkiye’de yapılan ilk Lomography etkinliği olma özelliği taşıyan, atölye çalışmaları ve sergiler,

“Bana Eskişehir’i Anlat” temalı senaryoları, konuk yönetmenler ve oyuncular ile birlikte, Eskişehir sokaklarında spontane olarak kısa film haline getirme çalışmaları, festival etkinliklerinin yalnızca bir bölümüdür. Bunun yanı sıra Eskişehir’i sinema kenti haline getirecek; “sinemayı şehre taşıyacak” sıra dışı gösteri ve etkinlikler üzerinde, çalışmalar devam etmektedir.

Gençleri, halkı, öğrencileri, şehri ve “sinema”yı bir araya getiren “13. Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali”nin içeriği hakkında daha detaylı bilgiye, festivalin resmi internet sitesi olan http://eskfilmfest.anadolu.edu.tr adresinden ulaşmak mümkündür.

Eskişehir'in Film Festivali Başlıyor! 5 – bannerorg

Anadolu Üniversitesi 13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali Web Adresi:
http://eskfilmfest.anadolu.edu.tr/
Twitter
http://www.twitter.com/eskfilmfest13
Vimeo
http://www.vimeo.com/eskfilmfest

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Endüstri Günleri "VisionIST" 19 Kasım'da Başlıyor 6 – Endustri Gunleri VisionIST logo

Endüstri Günleri “VisionIST” 19 Kasım’da Başlıyor

Endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı VisionIST, Atlas 1948 ve AKM Yeşilçam
Suç ve Ceza İstanbul’da Film Festivali Oluyor! 7 – uscff afis

Suç ve Ceza İstanbul’da Film Festivali Oluyor!

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ilki, 23-30 Eylül 2011