Fright Night 3D Olarak Yeniden Çevriliyor!

Fright Night 3D geliyor! 80’lerin en şahane korku komedilerinden biri olarak gördüğümüz ve hala bayıla bayıla seyrettiğimiz kült film Fright Night yeniden çevrimi 3D olarak 2011 Ağustos’unda seyirci karşısına çıkıyor. Filmin başrolünde Colin Farrell‘in oynaması da ayrıca ilginç!

Bir amiga oyununa ve çizgi romana esin kaynağı olmuş Fright Night’ın bıraktığı izler sadece kendi dönemi ile sınırlı kalmamıştır. 2007 yılında vizyona girmiş ve adı sıkça Rear Window ile anılan “Disturbia (Şüphe)” aslında bu filmin remake’i denebilecek yapıdadır. Sadece vampir faktörü silinmiş ve komşusunun bir seri katil olduğuna kimseyi inandıramayan ergen genç karakteri kendini tekrar etmiştir.

Yeniden çevrim ve 3D kelimelerini yan yana duyan korku filmi meraklılarının sarmısak görmüş vampir gibi irkilmesi doğal… Benim de pek hoşuma giden bir hadise olmamakla birlikte hikayeden yana yakıtı iyice tükenmiş Hollywood hayal fabrikasının kendi evlatlarını sömürmesine engel olmak imkansız! Bari yeni çekilen filmden bir iki fotoğraf koyalım da merakımızı giderelim dedik…

Orijinal Fright Night incelemesini bu linkten okuyabilirsiniz:  https://www.otekisinema.com/fright-night-1985/

FRIGHT NIGHT 3D

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Hiç Bitmeyen Aşk Hikâyesi: Hollywood ve Remake

Remake, reboot, sequel, prequel derken kafaları iyice bulandıran Hollywood, “acaba yaratıcı fikir bulmakta zorlanıyor mu” sorusunun hedefi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir