!Geceyarısı Filmleri! Yeni Sezonda Yeni Etkinlik

Karanlıktan Korkar mısınız?

KargART ve Serdar Kökçeoğlu tarafından başlatılan !Geceyarısı Filmleri! programı yeni sezonda yeni etkinlik olarak “uzman” seçimlerine de yer veriyor. Öteki Sinema sitesi ile başlayan “konuk küratör” geceleri, Sinema dergisinden Engin Ertan ile devam ediyor.

Mart ayının “Evim, Güzel Evim” adını taşıyan yeni programı Engin Ertan tarafından oluşturuldu. Seçkide yer alan biri kısa, diğer ikisi uzun metrajlı üç film, sinemada mekân kullanımına ve “ev” kavramının taşıdığı anlamlara farklı bir bakış sunuyor.

Bu üç filmi tek bir gecede bir arada izlemek, seyirciye sinemada zaman ve mekan algısı üzerine düşünmek için de bir imkan sunuyor. Ücretsiz gösterim 12 Mart Cuma gecesi saat 22.00’da başlıyor.

!Geceyarısı Filmleri! Yeni Sezonda Yeni Etkinlik 1 – Untitled 11

!Geceyarısı Filmleri! Yeni Sezonda Yeni Etkinlik 2 – posters

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole