Gölge e-Dergi Mart 2013 Sayı 66 Yayında 1 – Golge e Dergi Mart 2013 Sayi 66

Gölge e-Dergi Mart 2013 Sayı 66 Yayında

5 Mart 2013

Golge e-Dergi Mart 2013 Sayi 66Gölge e-Dergi Mart 2013 sayısı çıktı. Öteki Sinema yazarlarının da katkıda bulunduğu dergiyi aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.

“Merhaba.

Yeniden yeni bir sayı ve.bu sayımız da aramıza yeni  katılan arkadaşlarımızla bir kez daha sizlerle birlikteyiz..

Zeynep Bayraktar ‘’Kadın Gözüyle Çizgi Roman’’yazıları yazacak bu sayımızdan itibaren.

Özcan Yüksel yeni sinema yazarlarımızın arasına katılan bir diğer arkadaşımız. Ceren Çalıcı bu sayımızın redaksiyonlarını yaptı(Son gelen yazılar hariç) ama sonraki sayılarımızda birbirinden güzel öykülerini de paylaşacak bizlerle. Kendilerine hoş geldiniz diyoruz. Ayrıca bu sayıda çizgi roman okumaya doyacaksınız.Anıl Şahal’ın yazıp çizdiği ‘’Alaca Doğan’’ tam yirmi sayfa.  Bu sayımız da yine farklı ve bir ilk olan ‘’Fantezi’nin Alt Türleri’’konusuna değiniyoruz.

Ülkemizde fantastik kurgu çok yaygın olmasına rağmen fantastiğin alt türleri pek fazla bilinmemektedir. Şimdiye kadar ülkemizdeki hiçbir yayında bu alt türler hakkında, bilinen hiçbir makale veya akademik çalışma yayınlanmamıştır. Fantastik kurgu uzmanımız Kayra Keri Küpçü, ülkemizdeki bu açığı kapatarak gelecek nesillere bir temel oluşturuyor. “Fantezinin Alt Türleri” yazısı ile bu konudaki ilk profesyonel çalışmayı yayınlamaktan gurur duyuyoruz. Bu yazının gelecekte de bir kaynak olarak kullanılacağını düşünüyoruz.

Bu sayının kapağı benden(Mehmet Kaan Sevinç) Pin-up-Lucy Ferra

Haberler’de  Gölge e-Dergi ekibi olarak ‘’Büyülü Dükkan’’ açılışındaydık. Ayrıca ‘’Aptalız Çizgi Roman Kitaplarımızı İstiyoruz’’İmza Kampanyasını destekliyoruz. Kayra ‘’Keri’’ Küpçü ‘’fantezi’nin Alt Türleri’ni’’ yazdı. Öykü-‘’Ateş Tahtı’’ Can Çelikel yazdı.İllüstrasyon İlker Yatı. Yeni Çıkan Kitaplar’da Göktuğ Canbaba’nın yeni kitabı ‘’İşeyen Atmaca’’nın tanıtımı var. Çizgi Roman İnceleme’de bu sayıda aramıza katılan Zeynep Bayraktar ‘’Kadın Gözü ile Çizgi Roman’’ başlığı ile ‘’Nick Raider,bizdeki adıyla Bay Fırtına’yı yazdı. Öykü-‘’Düşünen Adam’’ Nafican  Güner yazdı.İllüstrasyon Zeynep Zeze. Çizgi Roman İnceleme’de Tunç Pekmen ‘’En Seksi 10 Marvel Kadını’’nı yazdı. Deneme-‘’Mr. Crowley’’Orkan Dal yazdı.

İçimizden Biri röportaj serimizin bu sayısının konuğu Kayra ‘’Keri’’ Küpçü.Röportajı Ahmet Yüksel gerçekleştirdi. Öykü ‘’Bir Kedi’nin Acıklı Hikayesi’’Ruhşen Doğan Nar yazdı.İllüstrasyon İbrahim Hakkı Uslu. Çizgi Roman-Sinema’da bu sayıdan itibaren sinema yazılarıyla dergimize katkıda bulunacak olan B.Özcan Yüksel ‘’Cash Sinema İncelemesi’’ni yazdı.

Öykü ‘’Işıksızlık’’Gökcan Şahin yazdı. Tarihte Bu ay sayfalarımızda, Melahat Yılmaz  Özberk,’’Mustafa Eremektar,Joe Barbera ve Akira Kurosawa’’yı yazdı ve ayrıva Film Kritik’de bir Kurosawa klasiği ‘’Rashomon’’u değerlendiriyor.

Öykü ‘’Vitark Avcısı’’ Buğra Şenyüz yazdı.İllüstrasyon Yunus Kocatepe.

Film Kritik’de Masis Üşenmez ,Tarantino’nun son filmi ‘’Django Unchained’’i değerlendiriyor.

Deneme ‘’Fırtına ve Yanılsamalar’’ Volkan Levent Soylu yazdı.

Çizgi Roman ‘’Baltlar’’ Mehmet Günay Ercan’ın yazıp çizdiği bu keyifli çizgi roman bütün heyecanı ile devam ediyor.

Deneme ‘’Kendimle Randevu’’ Kayahan Demir yazdı.

Röportaj-Farklı adı ve farklı çizgi roman yayınları ile çizgi roman dünyasına yeni bir soluk getiren ‘’Flaneur’un editörü Servet İnandı’’ ile yayınevi ve yeni çıkan yayınlar üzerine yaptığımız röportaj.Röportaj-Mehmet Kaan Sevinç.

Öykü’’Lanetli Harabeler’’ Mehmet Berk Yaltırık yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

Deneme ‘’Yalnız Değilsiniz’’Sena Sabcıoğlu yazdı. Çizgi Roman ‘’Alaca Doğan’’Anıl Şahal’ın yazıp çizdiği 12 ci bölümün macera adı ‘’Kemik Kıran Yarışçı’’ tam yirmi sayfa,keyifle ve doya,doya okuyacağınız bir macera. Öykü ‘’Dum Duma Dom’’ Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Mehmet Dal. Sinema sayfalarımız da Hasan Nadir Derin 85 inci Oskar Ödülleri’ni yazdı. Çrop,FrpNet ve Gölge e-Dergi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘’4.Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012’’nin bitimine 10 gün kaldı,hala oy kullanmadıysanız elinizi çabuk tutun,sizde adayınızı destekleyin.

Mart 2013 Sayı 66 nın oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.”

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- http://www.mediafire.com/view/?fjrpxaa0297fc52

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- http://issuu.com/golgedergi/docs/golge_e-dergi_ocak_2013_sayi_64

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-http://golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-http://golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi’nin bütün sayılarını Issuu’dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Venezuela Sinemasının Seçkin Örnekleri İzmir'de 2 – Brother 2010

Venezuela Sinemasının Seçkin Örnekleri İzmir’de

İzmir Kültürpark'ta gerçekleşecek Venezuela Sinema Günleri, seyirciyi Venezuela sinemasının seçkin
Akbank Sanat Nordik Film Günleri Son Hafta 3 – Nordik Film Günleri Biz En İyiyiz

Akbank Sanat Nordik Film Günleri Son Hafta

Akbank Sanat Sinema Kuşağı, Nordik Film Günleri’nin son haftasında İsveç,