Haftanın Filmleri: 25 TemmuzAnormal Aktivite 2 (A Haunted House 2)

Michael Tiddes’in yönettiği ve Marlon Wayans, Jaime Pressly, Ashley_Rickards ile Scott Burn’un oynadığı Anormal Aktivite 2 (A Haunted House 2), 25 Temmuz 2014’de Chantier Films dağıtımıyla Movie Box tarafından vizyona çıkarılıyor.Ülkemizde de vizyona giren Anormal Aktivite filminin devamı niteliğindeki korku parodisi. Çok sevdiği Kisha’yı bir trafik kazasında kaybeden Malcolm, hayatında yeni bir sayfa açarak iki çocuk annesi Megan ile evlenir. Olaylar günlük paranormal düzenine geri döner. Tüm sıra dışı şeyler onların evini ve çocuklarını bulur. Fakat bu sırada canlanarak hayata geri dönen Kisha’nın mahalleye taşınması hayatlarını alt üst edecektir.

Eleştirmen görüşü:

Anormal Aktivite 2, bir bütün olarak değil ama sekanslar açısından epey ilginç. Ölümden dönen Kisha ile Malcolm’un seks yaparken Kisha’nın başının The Exorcist filminde olduğu gibi dönmesi ya da Annabelle bebeği ile film boyunca yaşananlar, en fenası da agresif ve çılgın horozla mutfak sekansı… Eğer kafanızı boşaltır da izlerseniz, arsız kahkahalar atacaksınız.

Son tahlilde; formül aynı… kitlenin ilgisini çeken konular üzerinden yapılmış maliyeti düşük bir yapımla yüksek kar beklentisi… İyi çalışan bir ticari sinema formülü. Bu formülün bizde en iyi uygulayıcısı Şahan Gökbakar ama Anormal Aktivite 2’de bir Recep İvedik macerasında izlediklerimizden çok daha fazlası var. Kendinizi sıkmadan, entelektüel etiketlerinizi de yakanıza takmadan salona girerseniz, epey kahkaha atabilirsiniz. Unutmayın; bu sadece edepsiz, sulu ve komik bir film… Murat Tolga Şen

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Kısadan Daha Fazlası: 18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, adıyla müsemma bir şekilde evrensel olmayı başaran ve hatırı sayılır saygınlığa sahip bir festival.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir