Haftanın Filmleri: 25 TemmuzAnormal Aktivite 2 (A Haunted House 2)

Michael Tiddes’in yönettiği ve Marlon Wayans, Jaime Pressly, Ashley_Rickards ile Scott Burn’un oynadığı Anormal Aktivite 2 (A Haunted House 2), 25 Temmuz 2014’de Chantier Films dağıtımıyla Movie Box tarafından vizyona çıkarılıyor.

Haftanın Filmleri: 25 Temmuz 1 – 25temmuz007

Ülkemizde de vizyona giren Anormal Aktivite filminin devamı niteliğindeki korku parodisi. Çok sevdiği Kisha’yı bir trafik kazasında kaybeden Malcolm, hayatında yeni bir sayfa açarak iki çocuk annesi Megan ile evlenir. Olaylar günlük paranormal düzenine geri döner. Tüm sıra dışı şeyler onların evini ve çocuklarını bulur. Fakat bu sırada canlanarak hayata geri dönen Kisha’nın mahalleye taşınması hayatlarını alt üst edecektir.

Eleştirmen görüşü:

Anormal Aktivite 2, bir bütün olarak değil ama sekanslar açısından epey ilginç. Ölümden dönen Kisha ile Malcolm’un seks yaparken Kisha’nın başının The Exorcist filminde olduğu gibi dönmesi ya da Annabelle bebeği ile film boyunca yaşananlar, en fenası da agresif ve çılgın horozla mutfak sekansı… Eğer kafanızı boşaltır da izlerseniz, arsız kahkahalar atacaksınız.

Son tahlilde; formül aynı… kitlenin ilgisini çeken konular üzerinden yapılmış maliyeti düşük bir yapımla yüksek kar beklentisi… İyi çalışan bir ticari sinema formülü. Bu formülün bizde en iyi uygulayıcısı Şahan Gökbakar ama Anormal Aktivite 2’de bir Recep İvedik macerasında izlediklerimizden çok daha fazlası var. Kendinizi sıkmadan, entelektüel etiketlerinizi de yakanıza takmadan salona girerseniz, epey kahkaha atabilirsiniz. Unutmayın; bu sadece edepsiz, sulu ve komik bir film… Murat Tolga Şen

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.