Rıza Oylum’un İran Sineması Kitabı Yayımlandı 1 – iran sineması

Rıza Oylum’un İran Sineması Kitabı Yayımlandı

16 Mart 2019

Rıza Oylum’un İran Sineması Kitabı Yayımlandı 2 – iran sineması kapakÜlke sinemaları üstüne çalışmalarıyla tanınan sinema yazarı Rıza Oylum’un yazdığı İran Sineması kitabı yayımlandı. Seyyah Kitap etiketiyle yayımlanan kitap, İslam Devrimi’nin 40. yılında İran’da sinemanın gelişimine ışık tutmayı amaçlıyor.

İran sinemasının geçirdiği evreler, yönetmen bilgileri, film kritikleri ve tematik bir yaklaşımla ülke sineması üstüne yapılan sosyolojik ve politik analizler kitapta okuyucuyu bekliyor. İran’daki film festivalleri, Türkçe çekilen filmler, edebiyat uyarlamaları, devrimin sinemaya etkileri, kısa film kültürü ve sansür üstüne yazılar kitaptaki başlıklardan bazıları.

Bu kitap ile birlikte Dünya Sineması Kitaplığı serisinin altıncı kitabı yayımlanmış oldu. Bu seri, Hollywood sinemasına karşı ülke sinemalarını öne çıkarmayı amaçlıyor. Seriden Rus Sineması, Alman Sineması, Uzakdoğu Sineması, Latin Amerika Sineması ve Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri kitapları aynı yayınevinden yayımlanmıştı.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jericho Tepesi Savaşı Çıktı! 3 – Jericho Tepesi

Jericho Tepesi Savaşı Çıktı!

Roland Deschain’in hikâyesini anlatan Kara Kule serisi, beşinci kitap Jericho
Sinema Dizisinin Beşinci Kitabı: Şiddetin Mitolojisi 4 – Şiddetin Mitolojisi banner

Sinema Dizisinin Beşinci Kitabı: Şiddetin Mitolojisi

İthaki Sinema dizisinin 5. kitabı Şiddetin Mitolojisi, şiddetin sinemasını ve