İZDOC İzmir Belgesel Film Tartışmaları 1 – izdoc izmir Belgesel Film Tartışmaları

İZDOC İzmir Belgesel Film Tartışmaları

23 Mart 2012

İZDOC İzmir Belgesel Film Tartışmaları, belgesel sinemacılarla bu alanda çalışan akademisyenlerin bir araya getirilmesi hedefiyle oluşturuldu. Katılımcılar, bir gün sürecek olan toplantı boyunca Türkiye’de belgesel sinemanın bugünkü durumunu ve geleceğini çeşitli boyutlarıyla tartışmaya açacaklar.

İZDOC İzmir Belgesel Film Tartışmaları 2 – izdocİki oturumdan oluşan bir yuvarlak masa buluşması şeklinde gerçekleşecek olan toplantı, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin yanı sıra belgesel sinemaya ilgi duyan herkese açık olacak. 28 Mart 2012’de İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde düzenlenecek olan İZDOC toplantısı, gelecek yıllarda düzenli olarak gerçekleştirilecek olan yıllık buluşmaların birincisidir. İlerleyen yıllarda kapsamı daha da genişletilecek buluşmalar ile İZDOC’un bir gelenek haline gelmesi ve yayınlanacak tartışma metinleriyle bu alanda bir bellek oluşturulması hedefleniyor. İZDOC tartışmaları, toplantının ardından ücretsiz bir e-kitap halinde yayınlanarak ilgi duyan herkesle paylaşılacak.

Katılımcılar, Andreas Treske, Bülent Çaplı, Bülent Özkam, Gökçe Su Yoğurtçuoğlu, Necati Sönmez, Orhan Eskiköy, Şehbal Şenyurt Arınlı ve Tülay Akça’dan oluşurken düzenleme komitesi Sevda Alankuş, Nezih Erdoğan, Andreas Treske, Serkan Şavk ve Merve Ersoy’dan oluşmakta.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Conan the Barbarian Bekleyenlerini Üzecek! 3 – conan the barbarian 3d 05

Conan the Barbarian Bekleyenlerini Üzecek!

Yedi yıllık bekleme sürecinden sonra nihayet gün yüzüne çıkan yeni
Burak Çevik’e Londra’dan Yeni Yetenek Ödülü 4 – Burak Cevik

Burak Çevik’e Londra’dan Yeni Yetenek Ödülü

Burak Çevik ikinci filmi Aidiyet ile Londra’da düzenlenen Open City