Bugüne Kadar Çevrilen Kaptan Amerika Filmleri 1 – KaptanAmerika 1 scaled
Captain America: Civil War L to R: Captain America/Steve Rogers (Chris Evans) and Iron Man/Tony Stark (Robert Downey Jr.) Ph: Zade Rosenthal ©Marvel 2016

Bugüne Kadar Çevrilen Kaptan Amerika Filmleri

8 Temmuz 2011

Captain America: The First Avenger için geri sayım devam ediyor. Biz de bu yazıda Captain America’nın bugüne kadar çevrilen Kaptan Amerika filmlerini hatırlayacağız.

Bugüne Kadar Çevrilen Kaptan Amerika Filmleri 2 – Captain America

İlk olarak 1944 senesinde dönemin modası olan kısa filmler gösterime girdi. Her biri ortalama on beş dakika süren toplam on beş kısa film için sinemada boy gösteren üçüncü süper kahraman filmi de diyebiliriz. İlk ikisi The Adventures of Captain Marvel (1941) ve Batman (1943) isimli filmlerdi.

1979 senesinde televizyon için çevrilen iki Kaptan Amerika filmi ile kahramanımız sessizliğini bozdu. Filmlerin adı Captain America ve Captain America II: Death Too Soon idi. Ucuz yapımlar beraberinde başarısız filmleri de getirmişti.

Yazının devamı için buraya tıklayıp, Hakan Tunga Kalkan tarafından hazırlanan Kahramanlar Sinemada sitesinde okuyabilirsiniz

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Seks ve Şiddet Filmleri Dosyası Banubozdemir.com'da 3 – banu bozdemir

Seks ve Şiddet Filmleri Dosyası Banubozdemir.com’da

Seks ve şiddet filmlerinin tarihçesine bakan ve önemli filmler hakkında
Korkunun Kralları Korkusitesi.com'da 4 – 9

Korkunun Kralları Korkusitesi.com’da

"Korku sineması" blogu Korkusitesi güzel bir dosya hazırlamış. Dosyada korku