Karadedeler Olayı TV’de İlk Kez SineTürk’te

Yerli ‘buluntu film’ Karadedeler Olayı, D-Smart SineTürk kanalında TV’de ilk kez ekrana gelecek…

Karadedeler Olayı TV'de İlk Kez SineTürk'te 1 – 73353011842741483624Yönetmenliğini Erdoğan Bağbakan ile Erkan Bağbakan kardeşlerin yaptığı ülkemizin ilk ‘buluntu film’ örneği Karadedeler Olayı, 7 Nisan Cumartesi günü saat 24.00’de D-Smart SineTürk’de TV’de ilk kez ekrana geliyor.

1989 yılında yaşanmış gerçek bir olayı sonradan bulunan 3 VHS kaset üzerinden anlatan film “gerçek olaylara dayanan bir belgesel” olarak niteleniyor. Kadrosunda profesyonel oyuncuların bulunmadığı filmin konusu şöyle:

Bir köyde yaşanan gizemli olaylar sonrasında bölgeye gelen gazeteci H.B., gece köyde gezen garip yaratıkların olduğu ve köylülere göre bunların bir çeşit cin olduğu bilgisini alır. Fakat köyde bulunduğu sırada bu olaylara tanık olmayan H.B. İstanbul’a geri döner. Gazeteci döndükten sonra ise köyde 7 kişi parçalanarak canice öldürülür. H.B. ise jandarma tarafından gözaltına alınır…

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir