Kirk ve Spock'ın İmkansız Aşkı! 1 – Slide 1

Kirk ve Spock’ın İmkansız Aşkı!

25 Ocak 2011

Müzik arşivimi karıştırırken Nine inch nails albümlerini yeniden dinlemeye başladım. Eh kışında fena gitmiyor hani. Eski albümleri yeniden dinlemek son dönemde sıklıkla yaptığım bir olay. Bu arada atladığım pek çok şeyi hatırlamam için güzel bir beyin jimnastiği de oluyor.

Kirk ve Spock'ın İmkansız Aşkı! 2 – Nine+Inch+Nails1

Nine inch Nails’ten Closer’ı dinlerken aklıma geçen sene Youtube üzerinde bulduğum muhteşem bir Hayran yapımı, Slash türü olarak nitelendirilen bir video klip geldi.

Ancak bu Klip ile ilgili yazacaklarımı okumadan önce klibi izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Önce isterseniz aşağıdaki NiN – closer şarkısı için yapılmış Mr Spock ve Kirk’lü video yu izleyin ve sonra yazının devamını okuyun.

Video klipte kullanılan görüntüler Uzay Yolunun (Star Trek TOS) ağırlıkla “Amok Time” ve “Enterprise Incident” isimli bölümlerinden görüntüler alınarak derlenmiş. T. jonsey & killa tarafından montajlanmış bir video.

Trent Reznor’un kışkırtıcı ve biraz da saplantılı şarkı sözleri ile Spock ve Kirk arasındaki ilişkiyi birleştiren ve çok farklı bir noktada kurgulayan dahiyane bir video klip…

Kirk ve Spock'ın İmkansız Aşkı! 3 – Slide 1Uzay yolu üzerine yapılan geyiklerin başında, Mr Spock’ın biseksüel olduğu ve içten içe Kaptan Kirk’e aşık olduğu gelir. Belki de bu geyik hakkında hazırlanabilinecek en şamata video bu bence. Bunun yanı sıra NiN’den Closer şarkısı seçiminin müthiş olduğunu söylemekte yarar var.

Bu videoyu izledikten sonra paylaşan arkadaşın sayfasına abone oldum. Bir süre sonra abone olanlara yollanmış bir mesaj bana da ulaştı. Andrew isimli bir Amerikalı arkadaşımız bu slash video ile üniversite adına bir araştırma yapıyormuş. Soruları bana da yolladı. Üzerinden 1 yıl kadar bir süre geçtiği için anketinden bir kaç soruyu sizlerle paylaşılmanın bir sorun olmadığını düşünüyorum. Tabi anketi yapandan izin alamadığım için bütün anketi buraya taşımıyorum. Ancak seçtiğim 4 soru ve özellikle de Q16 ilginizi çekecektir:

Question 13
When you first watched Closer were you aware that it is part of the genre called slash?

(Closer’ı ilk izlediğinizde bu türe verilen ismin slash olduğundan haberiniz var mıydı?)

Question 16
When you first watched the video, did you understand what is meant by the text played at the start of the video, What if they hadnt made it to vulcan in time?

(Bu videoyu ilk izlediğinizde videonun başlangıcında yer alan textin ne anlama geldiğini anladınız mı? Vulkan’a zamanında varamasaydılar ne olacaktı?

Question 17
If no, have you since found out what this means?

(Eğer cevabınız hayır ise bunun ne anlama geldiğini buldunuz mu?)

Question 18
If yes, does knowing this make you enjoy Closer more?

(Eğer cevabınız evet ise, bu size Closer’ı daha sevdirdi mi?)

blank

Utku Uluer

1974'te Moda'da doğdu. İtalyada yaşıyor. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, O zamandan beri Sinematik Yeşilçam ve Öteki Sinema'da kafasına göre yazmaktadır.

2 Comments

  1. yalnız videodaki görüntüler enterprise incident’ten değil, amok time bölümünden alınma. bu bölümde vulcanların cinsellik dönemi olan pon farr’a şahit oluyoruz.

  2. Dikkatin ve ilgin için teşekkür ederim.
    Star Trek Fanları yanılmaz diye kontrol etmeden ekledim bilgiyi bir de Amok Time vulkanda geçiyor diye hatırlıyorum ama izledim onlar Vulkana ulaşana kadar başındaki sahnelerde Spock delleniyor.
    Video ikisinden de görüntüler içeriyor olabilir inceliyip düzeltirim ama amok time dan görüntüler çoğunlukta sanırım

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bir PR Faaliyeti Olarak Blogların Etinden, Sütünden Faydalanmak

Bülten göndermeye gelince bloglara ilgili yaklaşan PR çalışanları, iş festivale
Ödül Küçülünce Portakalın Tadı Kaçtı! 4 – 3677953182 80040ac418 o

Ödül Küçülünce Portakalın Tadı Kaçtı!

Ödülün güdükleşmesine yol açan “uluslararası alanda prestij” takıntısına dair söyleyeceklerim