Kral Midas Kısa Film Festivali Mayıs Ayında Başlıyor

2. Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali Mayıs ayında başlıyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali, Anadolu’nun kültür başkenti Eskişehir’de tekrar karşınızda.

Kral Midas Kısa Film Festivali Mayıs Ayında Başlıyor 1 – Kral Midas Kısa Film Festivali Görsel2013 Türkiye kültür başkenti kimliğiyle 2012 yılına giren Eskişehir, her gününü sanatla iç içe geçiriyor. Şehrin kültürel dinamikleri bünyesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini de arkasına alarak yola çıkan; Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali 28 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de 2. kez gerçekleştirilecek.

28 Mayıs’da Sokak etkinlikleriyle açılışı yapan festival, 30 Mayıs itibariyle film gösterimleriyle devam edecek. Finalist olmaya hak kazanan 50 filme 15 dalda 25 ödülün verileceği yarışma bölümünü de kapsayan festival, ulusal ve uluslararası 100’ü aşkın kısa filmi izleyenlerle buluşturacak.

Yarışma bölümünde değerlendirmeyi gerçekleştirecek Kral Midas Ana Jürisi, Yönetmen Ezel AKAY, Oyuncu Cengiz BOZKURT, Gülçin SANTIRCIOĞLU, Senarist Emre KAVUK, Animasyon Sanatçısı Ayçe KARTAL, Sanat Yönetmeni Sırma BRADLEY, Müzisyen Engin BAYRAK, Kısa Film Yönetmeni Arin İnan ARSLAN, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Dr. Simber ATAY ESKİER gibi profesyonel ve akademisyen isimlerden oluşuyor.

Festival, geçen sene de olduğu gibi sadece kısa film seçkileriyle sınırlı değil. İzleyiciler festival süresince tiyatro oyunları, konserler, söyleşiler, uzun metrajlı film gösterimi, fotoğraf sergileri ve workshop gibi etkinliklere de katılabilecekler. Bütün etkinliklerin ücretsiz olduğu festival jüri üyelerinin de katılımıyla, 3 Haziran Pazar günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Opera binasındaki Audio Visual gösterisi, Oda konseri, Kokteyl, Ödül töreni ve ardından Jehan Barbur konseri ile son bulacak.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir