Laggies (2014) 1 – laggies01

Laggies (2014)

2 Haziran 2015

Yetişkinlerin Büyümek İsteyen Çocuk Ruhlarına Dair : Söyle Ne Zaman?

laggies-poster01Hayatın monotonluğu, sevdiğimizi sandığımız alışkanlıklarımız ve bu alışkanlıkların yok olmasına karşı duyulan korkudan ibarettir. Bu monotonluktan hem şikayet eder hem de o monotonluğu ararız.

Nişanlısı ile ile evlenme arifesinde olan Megan (Knightley) için durum tam da böyledir. Megan, uzun zamandır beraber olduğu bir arkadaş çevresi ve hayata bakış açısının kendisiyle tam da örtüşmeyen sevgilisi ile kendisini bu monoton yaşam içerisinde bırakmıştır. Öyle ki geleceğe dair ne istediğinden tam da emin olamayan 28 yaşındaki Megan’ın ısrarla kariyer planlama seanslarından kaçması ve babasının ofisinde tabela tutarak kendisini tatmin etmesi içine girdiği kısır döngüyü kabul edememek gibi bir durumdur.

Görünürde çok da problemi olmadığını düşünse de bir gece tanıştığı 16 yaşındaki Annika sayesinde hayatına dışarıdan bakmaya başlayacak ve gerçek aşkı, kendine güveni, özgürlüğü keşfedecektir.

Nişanlısını kandırarak 1 haftalığına kariyer planlama seansına katılacağını söyleyen Megan yeni tanıştığı bu küçük arkadaşının evinde kalmaya başlar. Aralarındaki yaş farkına rağmen hayata dair pek çok şeyi paylaşan Megan ve Allison çok kısa bir süre geçmesine rağmen birbirlerine alışırlar. Öyle ki annesiz büyüyen Allison için Megan bir ideal anne modelidir. Allison’ın babası başarılı avukat Craig ile de yakınlaşan Megan için zaman daralmıştır. 1 hafta sonunda ya eski arkadaşlarına, nişanlısına dönecek ve rutin hayatına devam edecek ya da evinde kaldığı, gerçekten sevdiği ve bir şeyler paylaşabildiği bu insanlarla zincirlerini kıracaktır.

laggies02

Filmin eğlenceli, komedi yönü bir yana, naif anlatımı ile izleyenlerin hayatlarını sorgulamasına, düşünmesine vesile olan tarafı da oldukça kıvamında verilmiş. Film, sırf alışkanlıklarımız nedeniyle bırakamadıklarımızın hayatımızı siyah beyaz devam ettirmenize izin vermemesinin altını çiziyor. Ve belki de insanların amaçsız, kapalı bir kutuda belirli insanlarla (çoğunlukla aslında konuşmak dahi istemedikleri insanlarla) yaşamak zorunda olmadığının, bu konuda cesur adımlar atılmasının gerekliliğini anlatıyor.

Oyuncu kadrosu da tıpkı konusu gibi cıvıl cıvıl olan filmde Keira Knightley göz dolduruyor. Bunun yanında yükselen genç yıldız Chloë Grace Moretz’i böyle keyifli bir romantik komedide görmek keyif veriyor. Son olarak Poltergeist (Kötü Ruh) yeniden çevriminde izlediğimiz yetenekli aktör Sam Rockwell sorumluluk sahibi baba rolünde kadroyu enfes bir şekilde tamamlıyor.

Hafta sonunda şöyle eğlenceli, naif bir romantik komedi izlemek istiyorsanız Söyle Ne Zaman? (Laggies) tam size göre.

Egemen Tokatlıoğlu

blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Safety Not Guaranteed (2012) 2 – safety not guaranteed02

Safety Not Guaranteed (2012)

Seattle’da bir dergi çalışanının gazetede rastladığı ilginç ve bir o
John Carpenter's Vampires (1998) 3 – Vampires 1998

John Carpenter’s Vampires (1998)

Vampires, Carpenter'ın en iyisi değil, hatta yönetmenin filmografisinde baya aşağılarda