Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler Hayali İcraat’ta

Lucas efsanesinin ardındaki gerçekler Hayali İcraat’ta! George Lucas. O bir efsane. Peki ama niye? İstatistikî olarak baktığınızda böyle bir şeye olanak yok. Topu topu 6 film yönetmiş, bunlardan 4’ü aynı seriyale ait.

Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler Hayali İcraat'ta 1 – George Lucas 01

Yazarlık hanesindeki işlerin çoğu yarattığı evrende geçen işlerin kendisine verdiği “özel teşekkür” payesinden ibaret. Keza yapımcılık hanesine yazılanların çoğu da bizzat ilgilenmese de kurduğu yapımcılık şirketlerinin üstlendiği projeler. Peki bu adam nasıl oldu da efsane mertebesine yükseldi? Neden kendisinden çok daha iyi işler çıkaran yönetmenlerden daha fazla tanınır oldu? Hayat boyu başarı ödüllerini nasıl topladı? “Star Wars, Indiana Jones” gibi ikişer kelimelik cevaplarla açıklanabilecek bir şey mi bu, yoksa çok daha eski ve köklü bir sebebi mi var?

Hayalî İcraat, “George Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler” yazısında bu sorunun cevabını veriyor. George Lucas’a biçilen bu payenin arkasında yatanları araştırırken okurlarını Hollywood’da kısa bir tarih turuna çıkarmayı da ihmal etmiyor. Okumak için buradan buyurun:

http://www.hayaliicraat.com/?p=1814

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir