Lucas Filmciliğe Öneriler Bölüm 2 1 – Star Wars Lucas Featured

Lucas Filmciliğe Öneriler Bölüm 2

1 Kasım 2012

Disneye hayırlı olsun mesajı

Aslında Star Wars’un konu sıkıntısına yardımcı olmak için çabalar duruken Lucas ile Disney flörtünün ve 7. filmin haberini aldım. Gerçi ben Lucas Filmciliğe Anakin ile Padme arasındaki aşkı anlatan bir pembe dizi önermek istiyordum. Biliyorsunuz filmin 2. bölümünde filmden çıkartılmış sahnelerde Anakin, Padme’nin ailesi ile tanışmak için ailesi ile yemek yiyip Amerikan örf ve adetlerine uygun olarak Nabeirre ailesine kapağı atmaya çalışıyordu. Bu sahneleri boşa harcamak Lucas Filmcilik anonim şirketine yakışmazdı ama baktım ki Lucas filmcilik bambaşka denizlere çoktan yelken açmış… George abiyi duygusal yönden! hep takdir etmişimdir o sebepten ona yazdığım bu ikinci mektubu da siz değerli Öteki Sinema okurları ile paylaşmayı bir borç bilirim.

Dear George Abi

How do you do?

Senin samimiyetine inandığımdan sana böyle hitap ediyorum çünkü sen çocukluğumdan beri hep en yakınımda oldun kolay değil devamlı cebimize girebildin! Cebimiz kadar yakındın bize. İlk harçlığımla senin mörçındayzingine harcayan iflah olmaz hayranın oldum gerçi öyle bir noktadan girmişsin ki hayatımıza kızıp kızıp hala oyuncaklarını alıyoruz. Duydum ki çocuklarımıza daha yakınlaşmak için en büyük adımı atmışsın, helal olsun. Neyse son mektubuma 2 kelimelik cevap yazdın çok içerledim ancak duyduğum haberler üzerine anladım ki yoğunmuşsun.

Disney’e satacakmışsın Lucas filmi. Disney shoplarda pijama vs halinde artık star wars pofuduk terliklerimizi en iyi kalitede alacağız gibi gözüküyor. Artık her şey daha da düzenli olacakmış.

Gerçi sen küpünü doldurdun o yüzden neden 4 milyara disneye satacaksın ben şu satış olayını anlamadım ama hayırlısı diyorum. Filmdeki figürleri bir de disney oyuncak piyasaya sürsün sorun değil ancak yeni filmler yapılacaksa şöyle bir Ewokların remakeleri ile veya Jar Jar Bings olayına el atarsınız ama bu kesmez benden birkaç öneri var.

Mesela bak Karayip Korsanları Disneyde, Marvel’i aldılar zaten Pixar da orada. Şimdi diyorum ki mesela Marvel kahramanlarını Star Wars galaksisine yedirseler veya Jack Sparrow’u yeni filmlere transfer etsek fena olmaz. Yeni Han Solo Jack Sparrow olsun, Boba Fett’i fantastik dörtlüye katalım. Bak elin adamı çizgi romanda Star Trek’e Conan’ı bile sokmuştu bir ara Kaptan Amerika Conan’la kapışmıştı. Bizde bir Marvel hikayesine yedirtiriz Fettlerden birisini. Belki o da Silver Surfer tadında ama değişik bir şekilde olur. Silver surfer’ın tersine kötülüğe yönelir hem de Batman tadı karanlığı yakalar hikayeler.

Disney’in kanlısı Cartton Network’te oynayan Clone Wars’un olayı ise kolay. Padmenin yardımcı olarak Mini Mouse’u diziye dahil edersiniz. Darth Maul’un belden aşağısını donald duck yaparız. Jar Jar Bings’i de Donald Duck’lı çizgi filmlere transfer ettiririz. Bak ciddi söylüyorum hiç sırıtmaz. Yanlız o noktada Jar jar Bings’i kotardığını düşündüğüm Goofy ne der bilemem. Aptal ile avanak tadında Goofy vs Jar Jar Bing yaparsın. Aslında Varyemez amcayı Palpatine’nin varisi yapabilirsin diye de düşünüyorum. Senin ticari zekana ve taştan su çıkartma yeteneğine her zaman inanmışımdır George abim.

Pamuk Prenses ve 7 Ewoklar, Minik su cini Kitt Fisto, Paco3cpo gibi nice senteze açık kapı bırakalım derim. Artık animasyonlarda sorun yok, Disney Worldler’de Darth Vaderlar Sithler Jediler olacak, R2D2su 3CPOsu zaten disneylikti şimdi Ewoklar, Jar Jar Bingsler zamanı Efsaneyi bir adım öne götürelim. Aslında son filmlerinde hep bir disney tadı vardı filmler yeni makyajla aslında evine geri dönüyor. Daha nice fikirler geldi aklıma ama heyecandan yazamıyorum. Stormtrooperslar ile eski birkaç Disney filmini yeniden uyarlamak gerekebilir. 7. film 2015’te geliyormuş artık bu 2 yılda eski ne var ne yok araya sıkıştırırsın.

Miki Mouse’u Jedi Konseyine alırlar mı işte o konuda şüpheliyim…

Utku

blank

Utku Uluer

1974'te Moda'da doğdu. İtalyada yaşıyor. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, O zamandan beri Sinematik Yeşilçam ve Öteki Sinema'da kafasına göre yazmaktadır.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Uçurtmayı Vuramazlar! 2 – Uçurtmayı Vurmasınlar 02

Uçurtmayı Vuramazlar!

Tunç Başaran: “Bir sevgi filmidir Uçurtmayı Vurmasınlar. Filmi bu duygularla
Hitchcock’un Tesadüfleri Üzerine Kısa Bir Yazı 3 – rear window

Hitchcock’un Tesadüfleri Üzerine Kısa Bir Yazı

Hitchcock’un Tesadüfleri Üzerine Kısa Bir Yazı: Hitchcock tesadüfi etkenleri sinemasında