Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu 1 – Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması Ödüller

Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ilki 1994’te düzenlenen Kısa Film Yarışması, 24 Mart 2016’da Marmara Üniversitesi Medya Merkezi Stüdyosu’nda yapılan tören ile sonuçlandı. Bu yıl 13.’sü düzenlenen yarışmaya başvuran 280 filmden 19’u ön elemeyi geçerek finalist olmuştu.

Yönetmen Handan İpekçi, Yönetmen Nesimi Yetik, Besteci ve Müzikolog Doç Dr. Alper Maral, Görüntü Yönetmeni Meryem Yavuz, Öğretim Görevlisi Gülengül Altıntaş ve Prof. Dr. Serpil Kırel‘den oluşan jüri üyeleri, En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü, En İyi Oyuncu ve En İyi Özgün Müzik kategorilerindeki ödülleri belirledi.

Ayrıca, bu yıl bir filmin oyuncusu ve yönetmenine Jüri Özel Ödülü verilirken; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen bir film de İzleyici Ödülü almaya hak kazandı.

Açılış konuşmasını İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yıldırım’ın yaptığı ödül töreninde, çocuk oyuncu Cavit Ak’ın yaptığı teşekkür konuşması ve Alper Maral’ın film müziklerinden oluşan piano dinletisi gecenin hatırlanacak anlarındandı.

Marmara İletişim 13. Kısa Film Yarışması Ödül Alan Filmler:

En İyi Özgün Müzik Ödülü – Orman / Uygur Yiğit (Özgün Müzik)

En iyi Oyuncu Ödülü – Azad / M. Cavit Ak (Oyuncu)

En İyi Görüntü Ödülü – Büst / Deniz Pişkin (Görüntü Yönetmeni)

En İyi Senaryo Ödülü – Adem Başaran / Orhan İnce (Senarist)

En İyi Film Ödülü – Adem Başaran / Orhan İnce (Yönetmen)

Jüri Özel Ödülü – İğne Deliği / Oğuz Anbarlı (Yönetmen) – İğne Deliği / Begüm Alıncı (Oyuncu)

İzleyici Ödülü – Uçurtma / Serdar Altun (Yönetmen)

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir