Asylum’un Son Marifeti: Mega Shark vs Crocosaurus

Mega Shark vs Crocosaurus

Sinemanın pazarlama ayağında ders olarak okutulması gereken yapım şirketi Asylum, genelde proje halindeki yüksek bütçeli ‘blockbuster’lar vizyona girmeden önce bir hışımla ürettiği mockbuster’larla, yani orijinal filmin kaymağını yiyen ‘çakma’ filmlerle ünlenmiş bir yapımcı.

Daha önce Terminator, Transformers, Titanic, hatta Indiana Jones’un bile çakmasını üreten şirket, yapımların asıl sahiplerinin açtığı telif hakkı davalarından da yırtmanın yolunu bulmuş: Transformers’ı Transmorphers’a çevirmek!

Filmlerini sadece DVD piyasası için üreten şirketin filmleri de haliyle düşük bütçeli oluyor. Belki de şirketin filmlerini bu kadar kötü yapan, düşük bütçesine rağmen bol efekt kullanma merakları… Aşağıda son filmlerinin uçuk bir örneğini veriyoruz. Filmin ismi Mega Shark vs Crocosaurus. Biri Alien Predator’e Karşı mı dedi?

Devasa bir ahtapotla olan son savaşından galip ayrılan tarih öncesi bir köpek balığı, Afrika yağmur ormanlarınının derinliklerinde keşfedilen dev bir timsahla karşı karşıya gelir. Bu iki tehlikeli yaşlı yaratığın tek bir amacı vardır: Amerika’da buluşup tarih öncesinde kalan hesapları kapatmak! Filler tepinirken çimenler ezilir misali, Amerika da tüm ordusuyla halkını bu iki yaratığın hışmından korumaya çalışacaktır… Bu kadarı da ancak filmlerde olur dediğinizi duyar gibiyiz, fakat Asylum yapmış, oldu!

Tüm bunlar ışığında filmin sloganı daha bir anlamlı geliyor: “Kim kazanırsa kazansın, biz kaybedeceğiz!”

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haber.asp?id=16233

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

3 Yorumlar

  1. İŞTEEE BUUUUlardan bir demet…

  2. Ahh ah bu teknoloji Çetin İnanç zamanında olacaktı peh. :)
    Murat abi bunların ağa babaları 2012 gibi efsaneler icat ederken daha orta kesimlileri en fazla Asylum kadar olabiliyor..

  3. son dönem olan bitene dünyanın ahval ve şeraitine dair çok aydınlatıcı bir yazı olmuş, bir de bu filmleri yapanlardan birini tespit etmiş olduk böylece, o da güzel olmuş, çok saolun varolun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir