Asylum'un Son Marifeti: Mega Shark vs Crocosaurus 1 – 5228499672 cde59620d0 z

Asylum’un Son Marifeti: Mega Shark vs Crocosaurus

4 Aralık 2010

Mega Shark vs Crocosaurus

Asylum'un Son Marifeti: Mega Shark vs Crocosaurus 2 – 5228499672 cde59620d0 zSinemanın pazarlama ayağında ders olarak okutulması gereken yapım şirketi Asylum, genelde proje halindeki yüksek bütçeli ‘blockbuster’lar vizyona girmeden önce bir hışımla ürettiği mockbuster’larla, yani orijinal filmin kaymağını yiyen ‘çakma’ filmlerle ünlenmiş bir yapımcı.

Daha önce Terminator, Transformers, Titanic, hatta Indiana Jones’un bile çakmasını üreten şirket, yapımların asıl sahiplerinin açtığı telif hakkı davalarından da yırtmanın yolunu bulmuş: Transformers’ı Transmorphers’a çevirmek!

Filmlerini sadece DVD piyasası için üreten şirketin filmleri de haliyle düşük bütçeli oluyor. Belki de şirketin filmlerini bu kadar kötü yapan, düşük bütçesine rağmen bol efekt kullanma merakları… Aşağıda son filmlerinin uçuk bir örneğini veriyoruz. Filmin ismi Mega Shark vs Crocosaurus. Biri Alien Predator’e Karşı mı dedi?

Devasa bir ahtapotla olan son savaşından galip ayrılan tarih öncesi bir köpek balığı, Afrika yağmur ormanlarınının derinliklerinde keşfedilen dev bir timsahla karşı karşıya gelir. Bu iki tehlikeli yaşlı yaratığın tek bir amacı vardır: Amerika’da buluşup tarih öncesinde kalan hesapları kapatmak! Filler tepinirken çimenler ezilir misali, Amerika da tüm ordusuyla halkını bu iki yaratığın hışmından korumaya çalışacaktır… Bu kadarı da ancak filmlerde olur dediğinizi duyar gibiyiz, fakat Asylum yapmış, oldu!

Tüm bunlar ışığında filmin sloganı daha bir anlamlı geliyor: “Kim kazanırsa kazansın, biz kaybedeceğiz!”

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haber.asp?id=16233

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

3 Comments

  1. Ahh ah bu teknoloji Çetin İnanç zamanında olacaktı peh. :)
    Murat abi bunların ağa babaları 2012 gibi efsaneler icat ederken daha orta kesimlileri en fazla Asylum kadar olabiliyor..

  2. son dönem olan bitene dünyanın ahval ve şeraitine dair çok aydınlatıcı bir yazı olmuş, bir de bu filmleri yapanlardan birini tespit etmiş olduk böylece, o da güzel olmuş, çok saolun varolun…

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kundurama'nın Yeni Seçkisi Rüyanın Öte Yakası Yayında 3 – Payal Kapadia Afternoon Clouds 01

Kundurama’nın Yeni Seçkisi Rüyanın Öte Yakası Yayında

Pawel Wieszczecinski’nin küratörlüğünde hazırlanan yeni seçki Rüyanın Öte Yakası, 19

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’na Rekor Başvuru

Bu yıl “Dijital Yalnızlık” temasıyla gerçekleştirilen Sabancı Vakfı 4. Kısa