Hayao Miyazaki’nin Mangaları Sinemada!

Studio Ghibli, Hayao Miyazaki’nin The Wind Rises ve Isao Takahata’nın Princess Kaguya Story’sini filme uyarlayacak.

Studio Ghibli’nin hayranları şirketin yapılacaklar listesine iki yeni film eklediğini duyunca sevineceklerdir. İlki Hayao Miyazaki’nin (Spirited Away) The Wind Rises’ı. Son çizgi romanından uyarlanan The Wind Rises’da 2. Dünya Savaşı’nda Japon pilotların kullandığı Zero Fighter’ı tasarlayan Jiro Horikoshi’nin hikayesini anlatıyor. Bu manga ile ilgili ilginç bir bilgi verebiliriz: manganın karakterleri insana benzeyen domuzlar.

Hayao Miyazaki'nin Mangaları Sinemada! 1 – L6i9M 1

Studio Ghibli’nin listesindeki diğer film ise yönetmen Isao Takahata’dan (Grave of the Fireflies) Princess Kaguya Story. Film “Bambu Kesicinin Öyküsü” isimli bir Japon halk hikayesinden uyarlanıyor. Bu halk öyküsüne Takahata’nın 1999 yılındaki My Neighbors the Yamadas isimli eserinde de yer verilmişti.

Studio Ghibli’nin yeni filmleri GhibliCon tarafından paylaşıldı. Şirket filmlerin isimleri için alan adı da almış durumda. Miyazaki’nin The Wind Rises mangasından birkaç resmi inceleyebilirsiniz:

Hayao Miyazaki'nin Mangaları Sinemada! 2 – wind rises hayao miyazaki

Hayao Miyazaki'nin Mangaları Sinemada! 3 – hayao miyazaki wind rises

Hayao Miyazaki'nin Mangaları Sinemada! 4 – miyazaki wind rises

Haber: Nisan Benzergil

Kaynak: http://divxplanet.com/icerik/219/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir