Ödüllere Doymayan Üçleme Şimdi Türk Okuruyla Buluşuyor! 1 – unnamed tilelk

Ödüllere Doymayan Üçleme Şimdi Türk Okuruyla Buluşuyor!

20 Nisan 2017

Ödüllere Doymayan Üçleme Şimdi Türk Okuruyla Buluşuyor! 2 – unnamed tile

Jeff Vandermeer’in yazdığı ve New York Times’ın çok satanlar listesine giren Southern Reach Üçlemesi Yok Oluş, Yetki ve Kabulleniş Alfa Yayınları’ndan çıktı!

Ünlü film yapım şirketi Warner Bros tarafından filme çekilecek olan üçlemenin ilk filmi Yok Oluş (Annihilation) Eylül 2017’de gösterime giriyor. Yönetmenliğini, geçtiğimiz yıllarda çektiği Ex Machina (2014) ile büyük beğeni toplayan Alex Garland’ın yapacağı filmin başrollerinde Natalie Portman, Oscar Isaac, Jennifer Jason Leigh gibi isimler yer alacak.

Southern Reach Üçlemesi’ne bayıldım. Ürkütücü ve büyüleyici” yorumunda bulunan Stephen King’i, Karen Joy Fowler’ın “elden düşmeyecek, rahatsızlık verici bir eser-tıpkı eski macera hikâyeleri gibi, tek farkı daha tuhaf, daha güzel yazılmış olması ve hiç eskimemesi” yorumu izliyor.

X bölgesinin dünyayla bağının kopmasının ardından oluşturulan keşif ekibine, okur olarak siz de katılacak ve X bölgesinin sırrının ortasında kalacaksınız.

Ödüllere Doymayan Üçleme Şimdi Türk Okuruyla Buluşuyor! 3 – unnamed1 KİTAP:  YOK OLUŞ ARKA KAPAK

X Bölgesi’nin dünyayla bağlarının kopmasının üzerinden onlarca yıl geçmişti. Doğa, insan uygarlığına ait son izleri de silmişti. İlk keşif ekibi orasının cenneti andıran bir tabiata sahip olduğunu raporlamıştı; ikinci keşif toplu intiharla sonuçlanmıştı; üçüncü ise ekip üyelerinin birbirlerine doğrulttukları silahlardan çıkan kurşun yağmuruyla. On birinci keşif ekibinin üyeleri geriye eski hallerinden arta kalan gölgeler halinde dönmüş ve birkaç hafta içinde hepsi kanserden ölmüştü. Jeff VanderMeer’in Southern Reach Üçlemesi’nin ilk kitabı olan Yok Oluş’ta, on ikinci keşif ekibine katılıyoruz.

Grup dört kadından oluşuyordu: bir antropolog, bir haritacı, lider psikolog ve anlatıcımız olan biyolog. Görevleri, arazinin haritasını çıkartmak, çevrelerini ve birbirlerini gözlemlemek ve bu gözlemlerini kaydetmek, ve en önemlisi X Bölgesinin onları etkilemesinden kaçınmaktı.

Beklenmeyeni bekleyerek oraya ulaştılar ve X Bölgesi bekleneni verdi.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

“Southern Reach Üçlemesi’ne bayıldım. Ürkütücü ve büyüleyici.” STEPHEN KING 

“Uzun zamandan beri ilk kez bir kitap beni böylesine şaşılacak derecede somut bir huzursuzlukla doldurdu. Bu his kitabın ilk sayfasında başladı ve hâlâ daha üzerimden atabilmiş değilim.” –MATT BELL, In the House upon the Dirt Between the Lake and the Woods’un yazarı[/box]

Ödüllere Doymayan Üçleme Şimdi Türk Okuruyla Buluşuyor! 4 – unnamed 12 KİTAP:  YETKİ ARKA KAPAK 

Otuz yılın ardından, insanlığın X Bölgesiyle kurduğu tek bağlantı, hükümetin gizlene gizlene artık kaybolmaya yüz tutmuş Southern Reach isimli teşkilatı tarafından sağlanmıştı. Etrafı görünmez bir sınırla çevrili, kötü niyetli ve uygarlığa dair tüm izlerin silindiği bu coğrafyaya art arda keşif ekipleri yollanır. Ancak Yok Oluş’taki on ikinci keşif ekibinin dönüşünden sonra teşkilatın düzeni iyice bozulur.

John Rodriguez Kontrol olarak Southern Reach’in başına getirilir. Her şeyden şüphelenen, çaresiz bir ekiple çalışmak zorunda kalan Kontrol, bir dizi sinir bozucu sorgulama, gizlenmiş notlar ve saatler süren gerçekten rahatsız edici video görüntüleriyle karşılaştıktan sonra, yavaş yavaş X Bölgesinin sırrını anlamaya başlar. Jeff VanderMeer’in Southern Reach Üçlemesi’nin ikinci kitabı Yetki’de, X Bölgesiyle ilgili en rahatsızlık verici sorular yanıt bulacak… Ama cevaplar hiç de tatmin edici olmayacak.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Elden düşmeyecek, rahatsızlık verici bir eser – tıpkı eski macera hikâyeleri gibi, tek farkı daha tuhaf, daha güzel yazılmış olması ve hiç eskimemesi!” –KAREN JOY FOWLER, BookPage 

“Yok Oluş’la ilgili en muhteşem şey yarattığı tuhaf, tarifsiz, paranoyak dünya. Yetki’yle ilgili en muhteşem şey ise dünyayla ilgili bildiğimizi sandığımız tüm ölçütleri altüst etmesi, dengeleri bozarak her şeyi daha tuhaf ve tarifsiz kılması ve bizi paranoyalara sürüklemesi. Büyüleyici bir kitabı izleyen, ikinci bir büyüleyici kitap.” –BRIAN EVENSON, Son Günler’in yazarı 

“Eğer Yok Oluş garipliklerle bezeli bir keşif romanıysa, Yetki de aynı tarzda ilerleyen bir casusluk romanı… Bu durumda üçüncü kitap nasıl olacak acayip merak ediyorum – acaba Jurassic Park ile James Bond karışımı mı, yoksa üçüncü türden farklı bir yaklaşım mı?” –ROBIN SLOAN, 24 Saat Açık Kitapçının Sırrı’nın yazarı [/box]

Ödüllere Doymayan Üçleme Şimdi Türk Okuruyla Buluşuyor! 5 – unnamed 23 KİTAP:  KABULLENİŞ ARKA KAPAK

New York Times’ın çok satanlar listesine giren Southern Reach Üçlemesi’nin son kitabında sorular yanıt bulacak, doğa gerçek yüzünü gösterecek, dehşet artacak. X Bölgesine kış gelir, otuz yıldır sırlarını ortaya dökmeyi reddeden gizemli vahşi doğaya hâlâ keşif ekipleri yollanmaktadır. X Bölgesi genişleyince, onu araştırmak ve çözmekle yükümlü devlet teşkilatı olan Southern Reach karmaşaya sürüklenir. Sınırdan öteye son bir ekip yollanır; bu ümitsiz ekibin  amacı uzaktaki adaya ulaşıp sorularına cevap bulmaktır.  Eğer başarısız olurlarsa dışarıdaki dünya tehlikeye düşecektir. 

Jeff VanderMeer’in Southern Reach Üçlemesi’nin son kitabında, X Bölgesinin sırrı çözülmek üzere ancak ortaya çıkan gerçek derin –ve dehşet verici– sonuçlar doğuracak. 

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

“Dâhiyane… VanderMeer insanın midesine ağrılar saplayan bir doğaüstü dehşet atmosferi yaratmış… Bu üçleme bilimle alakalı. Ama sadece dünyanın işleyişini anlamak için değil, hissetmek için.” –LAURA MILLER, Salon 

“Çok da uzak olmayan bir gelecekte geçen ürkütücü, eski tarz gotik bir korku serisi. Ayrıntılar zihninizi altüst edecek.” –SARA SKLAROFF, The Washington Post[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

O Ciltli Özel Baskısıyla Tüm Kitapçılarda! 6 – It Stephen King O 3

O Ciltli Özel Baskısıyla Tüm Kitapçılarda!

Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alan O, özel ciltli yeni
Dünyanın En Şenlikli ve Kapsamlı Sinema Kitabı Çıktı! 7 – chaplin12

Dünyanın En Şenlikli ve Kapsamlı Sinema Kitabı Çıktı!

Son 100 yılın en iyi filmleri, hafızalara kazınmış kareleri, dönem