İnönü Üniversitesi’nden On Numara Kısa Film Festivali

25-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali 10. yılında on numara bir kısa film festivali ile film severleri selamlıyor…

İnönü Üniversitesi'nden On Numara Kısa Film Festivali 1 – İnönü Üniversitesi On Numara Kısa Film Festivali afişKısa filmler Türk Sineması’na girdiği günden beri gerek festivallerle gerekse de yarışmalarla birlikte adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Sinema sektöründe keşfedilmeyi bekleyen genç isimleri sektöre kazandırmayı hedefleyen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali 10. yılında Ulusal ve Uluslararası alanda Belgesel ve Kurmaca kategorileriyle kısa yoldan derdini anlatma peşine düşen sanatseverleri bekliyor.

25-28 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan kısa film festivali, yabancı kısa film örnekleri, söyleşi ve paneller, workshoplar ve yarışma bölümüyle sinemanın bir ucundan tutmak isteyen herkesi bekliyor.

En iyi kurmaca filme 5.000 TL olmak üzere en iyi kurmaca film dalının 2.sine 3.500 ve 3.süne ise 2.500 TL ödül verilecek. En iyi belgesel filme ise yine 5.000 TL ve belgesel film dalının 2.sine 3.500 ve 3. yarışmacıya da 2.500 TL ödül verilecek. Toplamda ise 22.000 TL ödül ile kısa filme katılan yarışmacılar ödüllendirilecektir.

Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, süresi en fazla 15 dakika uzunluğunda olan kurmaca ve süresi en fazla 30 dakika uzunluğunda olan belgeseller başvurabilecek.

Son başvuru tarihi: 28 Mart 2017
Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: festival.inonu.edu.tr
www.facebook.com/inonukisafilm
İletişim: festival@inonu.edu.tr

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole