Orkide Ünsür'den Lamia: Kan Bağı 1 –

Orkide Ünsür’den Lamia: Kan Bağı

1 Nisan 2015

Kısa film ve belgesel çalışmalarıyla tanınan yönetmen ve senarist Orkide Ünsür’ün ilk kitabı Lâmia: Kan Bağı, Altınpost Yayıncılık’tan çıktı.

Kitap; okuyucuyu zeki, güzel, meraklı ve kafası karışık İstanbullu kahramanı aracılığıyla, Osmanlı’nın son döneminde yaşayan Türk asıllı bir vampirle tanıştırıyor. Yalnız bir genç kızın aşk özlemine, kadınlığa geçiş sürecinde yaşadığı sancılara, varoluşsal kaygılarına, ahlakî kavramları ve korkularıyla yüzleşmesine tanıklık etmeye ve yanı sıra dönemin atmosferini solumaya olanak sağlayan roman, gerek vampir olgusuna farklı yaklaşımı, gerekse yazarın kendine has dili sayesinde geniş bir kesimin ilgisini çekecek bir eser niteliğinde.

Kan Bağı

‘ Lamia-Kan BAĞI, benim daima desteklediğim, Türkiye’de çıkmasını arzu edip beklediğim türde yazılmış ve bu açıdan öncü olması gerektiğini düşündüğüm bir ilk roman.Orkide Ünsür’ün dili ise etkileyici ve oldukça sinematografik.’  -Giovanni Scognamillo Yazar , Araştırmacı, Sinema Tarihçisi

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jodorowsky’nin Büyülü Dünyasına Yolculuk! 2 – tumblr mgq5b29Giq1qaxihzo1 1280

Jodorowsky’nin Büyülü Dünyasına Yolculuk!

Meksikalı şifacıların kadim bilgeliklerini, yönetmen ve oyuncu kimliklerinin zenginliğiyle buluşturan
Gangsterler Arasında: Godfather Mitosu 3 – Gl4cGRT

Gangsterler Arasında: Godfather Mitosu

Hakan Bilge’nin kaleme aldığı Godfather Mitosu adlı sinema kitabı Şule