Otisabi TV Dizisi Oluyor! 1 – Otisabi

Otisabi TV Dizisi Oluyor!

23 Nisan 2012

Otisabi TV Dizisi Oluyor! 2 – otisabi 1639901TV’mizin alıcı ayarlarıyla oynamasak mı acaba? Tuhaf şeyler oluyor… Star, Galip Tekin’in “Acayip Hikayeler”ini çekiyor, “Kült Türk Filmleri” kuşağı yayınlıyor diye sevinirken şimdi de Otisabi TV dizisi olup D-Smart Sinema TV ve Daily Motion üzerinden yayınlanacak. Şükür diyelim! Nihayet TV evde kalmış ablalarla bütün çocukları evlendirmiş Annelerin hakimiyet alanı olmaktan çıkacak!

Otisabi’nin ilk fragmanı yayınlandı. Fragmandan anladığımız kadarıyla epey sadık bir uyarlama… Cinsellik dozunu anlamak içinse mecburen ilk bölümü bekleyeceğiz. TV’de Öteki Sinema üzerinden duyurabileceğimiz şeylerin yayınlandığına inanmak mümkün değil, bu bir rüya olmalı… Böyle devam!

Otisabi

Yılmaz Aslantürk’ün 1990’larda Pişmiş Kelle adlı mizah dergisinde çizmeye başladığı karakter. Uzun favorileri, pardösüsü ile 1950’li yılların atmosferini yansıtmaktadır. İlk öykülerde bir üniversite öğrencisinin bekar evinde yaşananlar anlatılırken, arka planda İstanbul’da yaşamanın zorlukları görülürdü.

Otisabi, büyük şehirde ayakta kalmak için küçük entrikalara başvurur ve her seferinde kârlı çıkar. Sonraki dönem Otisabi öykülerinde kadın-erkek arasındaki ilişkileri ağır basar. Yeni bir kadınla tanışması ve nihai amacına ulaşmak için çevirdiği numaraları ve bazı kadınların bunları hak ettiğini göstererek okuyucuların yanında olmasını sağlar. Ya da bir kadından ayrılmanın zorluğunu gösterir ve Otisabi’nin yine başarılı olmaması için bir neden yoktur. Çünkü kadınların ne istediğini ya da istemediğini bilir ve planlarını ona göre yapar, uygular. 2007 yılından beri ise Uykusuz adlı mizah dergisinin en arka sayfasında çıkmaktadır. (wikipedi)

Otisabi TV Dizisi Oluyor! 3 – otisabi dusta

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

  1. Umarım aslına sadık tatmin edici bir uyarlama olur. Aslında ben “Cihangir de bi ev” serisini bekliyodum ya neyse :) Belki onu da yapar yeni star… Starda gerçekten güzel şeyler yapılmaya başlandı. Acayip hikayelerin 2 bölümünü beklediğimden daha iyi buldum. Bakalım devamı nasıl gelecek merakla bekliyorum..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hayal Perdesi Kasım-Aralık Sayısı Yayında 4 – Abbas Kiarostami

Hayal Perdesi Kasım-Aralık Sayısı Yayında

Sinema dergisi Hayal Perdesi, Kasım-Aralık 2012 tarihli 31. sayısıyla www.hayalperdesi.net

45 Film, 8 Üniversite: Kısa Film Yönetmenleri Derneği

45 Film, 8 Üniversite: Kısa Film Yönetmenleri Derneği yurt içinde