Fantastic Flesh The Art of Make-Up EFX (2008)

FantasticFleshCVRSMÖzel efekt meraklılarına: Fantastic Flesh! İzlediğimiz korku, bilim kurgu ve fantastik filmlerdeki yaratıkları, canavarları ve envayi çeşit ucubeyi inandırıcı kılan, özel efektçilerin inanılmaz çalışmalarıdır.

Özel efektlerin yaşı sinemanın başlangıcına kadar uzanıyor. Tom Savini, Rick Baker, Stan Winston gibi isimler zaman içinde özel efekt konusunda üstat kabul edilecek kadar ileri gittiler ve makyaj efektlerine neredeyse bir sanat statüsü kazandırdılar. Hollywood bu konuda tüm dünyaya önderlik etmeye devam ediyor. Film endüstrisinin nereden nereye geldiğini anlamanın yollarından biri de özel efektçilerin yıllar içindeki çalışmalarına göz atmak. CGI hayatımıza gireli animatroniklerin ve makyaj efektlerinin pabucu dama atıldı sanılır ancak stüdyolar boş durmuyor.

Fantastic Flesh The Art of Make-Up Efx belgeseli de bu konuda yapılmış izlemesi keyifli bir çalışma… Youtube’da tek parça halinde rastlayınca bunu site takipçileriyle paylaşmak şart diye düşündüm. Maalesef altyazı yok ama inanın anlamayacağınız bir tarafı da yok. Başından sonuna ilgiyle izleyeceksiniz. 58 dakika tek parça olarak yayınlanan yapımı aşağıdaki pencereden izleyebilirsiniz. Hollywood’da sihir nasıl üretiliyor diye merak edenlere özel!

tom-savini-friday-the-13th

Tom Savini Friday the 13th filmi için iş başında…

SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir